Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

See other templatesSee other templates

Priorytety resortu rolnictwa

dodano: 19.01.2011r.

Bez PSL nie da się dobrze rządzić Polską ?

W sobotę 8 stycznia w warszawskiej Sali Kongresowej odbyło się noworoczne spotkanie samorządowe PSL, na które przyjechało około 2 tysięcy lokalnych działaczy Stronnictwa. Liderzy partii Waldemar Pawlak i Jarosław Kalinowski dziękowali samorządowcom za sukces w zeszłorocznych wyborach samorządowych. Szef ludowców mówił, że tym dobrym wynikiem partia zaskoczyła wszystkich, nawet samą siebie. Wicepremier zachęcał więc działaczy do dalszej pracy. (Więcej)

Priorytety resortu rolnictwa

dodano: 16.01.2011r.

Priorytety resortu rolnictwa

Na ostatnim posiedzeniu Rady Ministrów przedstawiłem trzy najważniejsze priorytety swojego resortu na 2011r.
Pierwszym priorytetem jest wypracowanie założeń nowej Wspólnej Polityki Rolnej po roku 2013 oraz zakończenia prac nad reformą Wspólnej Polityki Rybackiej.
Drugim-promocja polskiej zdrowej żywności na rynkach europejskich oraz światowych.
Trzecim-utworzenie w 2011 roku Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii.
(Więcej)

Spotkanie Noworoczne z działaczami kultury z Gminy Limanowa

dodano: 11.01.2011r.

Spotkanie Noworoczne z działaczami kultury z Gminy Limanowa

Tradycyjnie już od lat chcąc docenić trud i zaangażowanie artystów, twórców ludowych, zespołów oraz Kół Gospodyń Wiejskich Gmina Limanowa w okresie świąteczno-noworocznym organizowane jest spotkanie, którego celem jest podziękowanie wszystkim twórcom za ich działalność na rzecz propagowania kultury oraz promocję gminy. Spotkanie odbyło się 28 grudnia 2010 roku o godz. 13.00 w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowej.
Na spotkanie przybyli także zaproszeni goście m.in. Poseł na Sejm RP - Bronisław Dutka, Wice-Wójt Gminy Limanowa - Franciszek Bieda, Radni Gminy - Antoni Frączek i Andrzej Malinowski, Anna Kosiarska i Celina Puto - z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Limanowej oraz pracownicy instytucji kultury z terenu Gminy Limanowa.

Priorytety resortu rolnictwa

dodano: 05.01.2011r.

Zmiany w prawie od 2011 roku. Co czeka pracowników i pracodawców?

Dobrą informacją dla pracowników jest podwyżka płacy minimalnej. Pracodawcy będą musieli podnieść pensję tym zatrudnionym, którzy w umowie mają właśnie te stawki.

Wyższa płaca minimalna
Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 1.386 zł, co spowoduje też wzrost innych naliczanych od niej wypłat, np. maksymalnej odprawy za zwolnienie pracownika z powodu likwidacji firmy lub stanowiska (15-krotność minimalnej pensji, czyli 20.790 zł), zasiłku i wynagrodzenia chorobowego, zasiłku macierzyńskiego i opiekuńczego, dodatku za pracę nocną, wynagrodzenia za postój, odszkodowania za mobbing w pracy, składek na ZUS osób przebywających na urlopach wychowawczych, minimalnego wynagrodzenia dla osób rozpoczynających pierwszą pracę (80 proc. minimalnej pensji).

Opłatkowe Spotkanie przy Cechowym Kominku

dodano: 04.01.2011r.

Opłatkowe Spotkanie przy Cechowym Kominku

Spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła Opłatkowemu Spotkaniu przy Cechowym Kominku na którym był obecny Poseł na Sejm Bronisław Dutka. Polskim zwyczajem jest rozpoczynanie uroczystej wieczerzy wigilijnej od łamania się opłatkiem przy składaniu życzeń i tak było i tym razem. Uroczystość odbyła się w dniu 30 grudnia 2010 roku o godz. 16.00. Organizatorami uroczystości był Zarząd Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej.

Priorytety resortu rolnictwa

dodano: 03.01.2011r.

Jerzy Miller przyjechał do Limanowej by podziękować władzom gminy

Minister Jerzy Miller planował przyjazd do Kłodnego w miniony czwartek, kiedy to wręczano klucze do nowych domów poszkodowanym przez osuwisko mieszkańcom Kłodnego. Do ostatnich godzin przyjazd ministra stał jednak pod znakiem zapytania. Ostatecznie Jerzy Miller nie przyjechał, gdyż musiał uczestniczyć w posiedzeniu Rady Ministrów. Klucze za niego wręczył wojewoda małopolski Stanisław Kracik oraz wójt gminy Limanowa Władysław Pazdan. (Więcej)

Samorządowe Oskary

dodano: 14.10.2010r.

Samorządowe Oskary

10 października 2010 roku w Warszawie została wręczona po raz trzynasty nagroda im. Grzegorza Palki. Kapituła nagrody przyznała 18 wyróżnień. Otrzymał je m.in. poseł ziemi Limanowskiej Bronisław Dutka za inicjowanie współpracy parlamentu z organizacjami samorządowymi. W gronie wyróżnionych znalazł się także starosta limanowski Jan Puchała. Grzegorz Palka był pierwszym prezydentem Łodzi po wyborach do odrodzonego w 1990 roku samorządu terytorialnego. Był współzałożycielem Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Później stanął na czele Rady Miasta Łódź. Od 1997 roku stowarzyszenie Liga Krajowa przyznaje nagrodę imienia Grzegorza Palki za działalność samorządową. Nagroda nazwana również "Samorządowym Oskarem" jest przyznawana za wybitne zasługi dla rozwoju samorządności terytorialnej. Nagroda ta jest wręczana w trzech kategoriach: Ogólnopaństwowej, działalności samorządowej o wymiarze ogólnokrajowym, działań w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym.

Konferencja-Produkt regionalny a rozwój regionu

dodano: 23.09.2010r.

Konferencja "Produkt Regionalny a Rozwój Regionu"

Dnia 20 września bieżącego roku w Limanowej w domu weselnym IMA pod honorowym patronatem Marka Sawickiego - Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja pt.: Produkt regionalny a rozwój regionu. Organizatorami konferencji był Poseł RP z ramienia PSL Bronisław Dutka, który pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, oraz Urszula Nowogórska-Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego. Na konferencję przybili przedstawiciele władz lokalnych a także osobistości polityczne szczebla wojewódzkiego m.in. Leszek Zegzda-Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Stanisław Sorys-Wicewojewoda Małopolski, Wojciech Kozak-Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Piotr Dyrek z Małopolskiej Agencji Rozwoju Rolnictwa a także Dariusz Goszczyński-zastępca Dyrektora Departamentu Rynków Rolnych. Na konferencji pojawiło się także kilku wystawców prezentujących swoje produkty regionalne, które można było w przerwie konferencji degustować. Wśród produktów regionalnych można było skosztować kiełbasy lisieckiej, kołacza jodłownickiego, serów pana Pławeckiego z Laskowej, chleba z Męciny, soków pana Maurera a także kilku innych produktów. (Więcej)

Święto Policji

dodano: 05.08.2010r.

Święto Policji

Dnia 27 lipca 2010 roku w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyły się Powiatowe obchody Święta Policji. Uroczystość rozpoczął insp. Ryszard Kozera Komendant Powiatowy Policji w Limanowej, witając wszystkich przybyłych gości. Uroczystym aktem spotkania było wręczenie odznaczeń dla policjantów oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne. Następnie glos zabrał Jan Puchała Starosta Limanowski, który wyraził słowa uznania dla policjantów. W dowód podziękowania obchodzący swoje święto dostali listy gratulacyjne i nagrody, na ręce komendanta przekazane zostały m.in. cztery laptopy. Jeden z laptopów wręczyła Urszula Nowogórska-Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego. W uroczystości wziął udział m.in. Mirosław Zygmunt - Dyrektor Biura Poselskiego Posła Bronisława Dutki, który przekazał drukarkę oraz listy gratulacyjne dla awansujących policjantów. Podczas obchodów Święta Policji obecni byli również przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, samorządów lokalnych, służb mundurowych oraz firm i instytucji powiatu limanowskiego.

XX-lecie Samorządu Terytorialnego w Sękowej

dodano: 06.07.2010r.

XX-lecie Samorządu Terytorialnego w Sękowej

3 lipca br. roku w Ośrodku Wczasowym w Wapiennem (gm. Sękowa) odbyło się uroczyste spotkanie z okazji XX-lecia Samorządu Terytorialnego. Za wieloletnią współpracę z Gminą Sękowa okolicznościowymi grawertonami wyróżnieni zostali między innymi;, Przewodniczący Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej poseł Bronisław Dutka , poseł Witold Kochan marszałek Urzędu Wojewódzkiego Leszek Zegzda, przewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego Urszula Nowogórska, dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Dróg Grzegorz Stech, starosta Mirosław Wędrychowicz, były wójt gminy Sękowa Piotr Zieliński, obecna pani wójt Małgorzata Małuch. (Więcej)

Wyróżnienia dla najlepszych uczniów

dodano: 25.06.2010r.

Wyróżnienia dla najlepszych uczniów

Już po raz kolejny odbyła się uroczystość podsumowująca udział uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych z terenu powiatu limanowskiego w konkursach wiedzy i umiejętności w roku szkolnym 2009/2010.
We wtorek 22 czerwca 123 laureatów i finalistów olimpiad odebrało nagrody i wyróżnienia. Młodzież i nauczyciele spotkali się w Limanowskim Domu Kultury. Dyplomy odebrali nie tylko uczniowie , ale również nauczyciele prowadzący i dyrektorzy szkół. (Więcej)
--> Lista nagrodzonych

XIII Festiwal Piosenki Dziecięcej 'Rozśpiewana Szkoła' -Szczawa 2010

dodano: 24.06.2010r.

XIII Festiwal Piosenki Dziecięcej "Rozśpiewana Szkoła" -Szczawa 2010

14 czerwca 2010 roku odbyły się przesłuchania uczestników XIII Festiwal Piosenki Dziecięcej "Rozśpiewana Szkoła". Festiwal otwarł Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szczawie - Przewodniczący Komisji Kultury Sportu i Turystyki Rady Powiatu Limanowskiego - Paweł Talar, a także przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego - Urszula Nowogórska, oraz dyrektor biura poselskiego posła Bronisława Dutki Mirosław Zygmunt, którzy życzyli wszystkim uczestnikom jak najlepszych występów. W role prowadzących wcielili się uczniowie naszego gimnazjum Katarzyna Hołyńska i Dawid Opyd. (Więcej)

IV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci 7-9 lat im. A. Siei

dodano: 11.06.2010r.

IV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci 7-9 lat im. A. Siei

W dniach 28-30.05.2010r., odbył się turniej im. Adama Siei rocznik 2001 i młodsi. Turniej jest cykliczną imprezą o charakterze międzynarodowym. W sobotę odbyły się spotkania w grupach eliminacyjnych, zaś w niedzielę rozegrano zawody decydujące o końcowej kolejności. W turnieju wystartowały 32 drużyny z całej Polski, w tym 6 zespołów z zagranicy ( Czechy, Słowacja, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Ukraina). (Więcej)
Zdjęcia z Turnieju

25-lecie Izby Rzemiosła i przedsiębiorczości w Nowym Sączu

dodano: 20.05.2010r.

25-lecie Izby Rzemiosła i przedsiębiorczości w Nowym Sączu

Dnia 15 maja 2010 roku w Hotelu Beskid w Nowym Sączu odbyła się uroczystość z okazji 25-lecia Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu. Gratulacje w imieniu województwa składał wicemarszałek Leszek Zegzda. Srebrny Jubileusz zgromadził rzemieślników zrzeszonych w sądeckiej Izbie wraz z rodzinami oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych organizacji rzemieślniczych z Bielska-Białej, Krakowa, Brzeska, Opola, Tarnowa. Byli także reprezentanci Izby Rzemieślniczej Mazowsza, Kurp i Podlasia. Obecni byli również posłowie Bronisław Dutka, Andrzej Czerwiński, Wiesław Janczyk, Witold Kochan i Arkadiusz Mularczyk oraz samorządowcy.

20-sta rocznica nadania im. Jana Pawła Krakowskiemu Specjalistycznemu Szpitalowi

dodano: 20.05.2010r.

20-sta rocznica nadania im. Jana Pawła Krakowskiemu Specjalistycznemu Szpitalowi

Dnia 13 maja 2010 roku odbyła się 20-sta rocznica nadania imienia Jana Pawła II Krakowskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem wszystkich zaproszonych Gości przez Dyrektora Szpitala. Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta o rychłą beatyfikację patrona szpitala Jana Pawła II. Po Mszy Św. odbyły się Wystąpienia Gości. Na uroczystości obecny był m.in. Bronisław Dutka Poseł na Sejm RP.

Poświęcenie Sztandaru w Gimnazjum w Kasinie Wielkiej

dodano: 20.05.2010r.

Poświęcenie Sztandaru w Gimnazjum w Kasinie Wielkiej

Dnia 8 maja 2010 roku odbyła się uroczystość poświęcenia Sztandaru Gimnazjum w Kasinie Wielkiej. Myślą przewodnią uroczystości było hasło "Przeżyj swe życie na czynieniu czegoś, co będzie trwało dłużej, niż samo życie niesione na skrzydłach miłości ".Uroczystości rozpoczęto mszą św. Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole, gdzie wójt Gminy Mszana Dolna Tadeusz Patalita odczytał Akt Nadania Sztandaru i wręczył go pani dyrektor Janinie Ziemianin. Przedstawiciele Rady Rodziców w ręce dyrektor szkoły przekazal ufundowany przez rodziców sztandar, który będzie symbolem tożsamości szkoły , jej chlubą oraz od tej pory będzie towarzyszył w doniosłych wydarzeniach patriotycznych, kościelnych i środowiskowych. Podczas uroczystości obecny był m.in. Bronisław Dutka poseł na Sejm RP.

Majówka w Łososinie Dolnej - Święto Kwitnących Sadów

dodano: 06.05.2010r.

Majówka w Łososinie Dolnej - Święto Kwitnących Sadów

W Łososinie Dolnej w długi weekend było można ciekawie i interesująco spędzić czas. Tradycyjna impreza , "Święto Kwitnących Sadów" odbyła się na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego w niedzielę 2 maja. To największe wydarzenie kulturalne w gminie.
Impreza była połączona z odbywającymi się w tym czasie lotami rekreacyjnymi, promocją z zakresu agroturystyki ,sadownictwa , kwiaciarstwa , prezentacjami dzieł twórców ludowych. Dostępne były stoiska gastronomiczne i atrakcje dla dzieci. Na uroczystości był obecny również Poseł na Sejm RP Bronisław Dutka.
(Więcej)

Finał XII Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej

dodano: 31.03.2010r.

Finał XII Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej

13 marca 2010 roku odbył się Finał XII Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej. W tym roku triumfowała drużyna "Turbacza" Mszana Dolna, której przedstawiciele zwyciężyli we wszystkich trzech kategoriach. I tak najlepszym zawodnikiem 2009 roku został Piotr Szynalik, najlepszym trenerem wybrany został Zbigniew Mamala, a działaczem Władysław Szczypka. (Więcej)

Spotkanie komisji parlamentów krajów Grupy Wyszehradzkiej w Krakowie

dodano: 03.03.2010r.

Spotkanie komisji parlamentów krajów Grupy Wyszehradzkiej w Krakowie

Posłowie i senatorowie państw Grupy Wyszehradzkiej, zajmujący się sprawami administracji, samorządu terytorialnego i rozwojem regionalnym po przeprowadzeniu debaty na wspólnym posiedzeniu w Krakowie w dniach 23-24 lutego 2010 r. oświadczają: Stymulowanie rozwoju regionalnego poprzez inwestycje infrastrukturalne, tworzenie warunków do powstania i ekspansji małych i średnich przedsiębiorstw oraz zwiększanie kapitału ludzkiego stanowi jeden z najważniejszych i najbardziej skutecznych instrumentów przezwyciężania kryzysu gospodarczego. (Więcej)

Otwarcie Młodzieżowego Centrum Kariery

dodano: 20.02.2010r.

Otwarcie Młodzieżowego Centrum Kariery

15 lutego 2010 roku w Mszanie Dolnej odbyło się uroczyste otwarcie Młodzieżowego Centrum Kariery powstałego w ramach ogólnopolskiego projektu pn. "OHP jako realizator usług rynku pracy", współfinansowanego ze środków Unii Europejskie w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Utworzenie MCK było także możliwe dzięki zawartemu porozumieniu miedzy Małopolską WK OHP a Starostwem Powiatowym w Limanowej. Była to także odpowiedź na potrzeby społeczne w zakresie poprawy startu zawodowego młodzieży. (Więcej)

Gala Laureatów i Wyróżnionych XI Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego 'Przyjaźni Środowisku'

dodano: 05.02.2010r.

Gala Laureatów i Wyróżnionych XI Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku"

Gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Ta impreza jest niezwykle ważna, gdyż jest okazją, aby podziękować osobom zaangażowanym w edukację ekologiczną - powiedział podczas uroczystego wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym w Kategorii Promotor Ekologii, które odbyło się w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Krzysztof Stanowski, podsekretarz stanu. (Więcej)

Uroczyste Spotkanie Świąteczno-Noworoczne poświęcone 100 letniej rocznicy I-go odśpiewania roty

dodano: 04.02.2010r.

Uroczyste Spotkanie Świąteczno-Noworoczne poświęcone 100 letniej rocznicy I-go odśpiewania roty

Dnia 30 stycznia 2010 roku w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa odbyło się Uroczyste Spotkanie Świąteczno- Noworoczne poświęcone 100 letniej rocznicy I-go odśpiewania Roty- Hymnu Polskiego Stronnictwa Ludowego. Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem Roty przez chór Akademicki Uniwersytetu Rolniczego, następnie trzech krakauerów: Mieczysław Czuma, Michał Kozioł i Leszek Mazan. (Więcej)

Opłatek strażacki Mszana Dolna

dodano: 18.01.2010r.

Opłatek strażacki Mszana Dolna

09 stycznia 2010 roku o godzinie 19.30 w Domu Strażaka w Mszanie Dolnej odbył się opłatek strażacki. Organizatorami spotkania byli: Marian Kasprzyk- naczelnik OSP Mszana Dolna oraz Stanisław Antosz- prezes OSP Mszana Dolna. Na spotkaniu obecny był Bronisław Dutka- poseł na Sejm RP.

Spotkanie noworoczne w Nowym Targu

dodano: 18.01.2010r.

Spotkanie noworoczne w Nowym Targu

09 stycznia 2010 roku o godz. 19.00 w restauracji "RUCZAJ" przy ul. Ludźmierskiej 32 w Nowym Targu odbyło się 20. Spotkanie Noworoczne. W trakcie spotkania głos zabrał Burmistrz Miasta - Marek Fryźlewicz. Po przemówieniu Burmistrza Toast Noworoczny wzniósł przewodniczący Rady Miasta- Lesław Mikołajski. (Więcej)

VIII przegląd kolędniczy dzieci i młodzieży gminy Mszana Dolna

dodano: 15.01.2010r.

VIII przegląd kolędniczy dzieci i młodzieży gminy Mszana Dolna

09 stycznia 2010 roku odbył się VIII Przegląd Kolędniczy Dzieci i Młodzieży Gminy Mszana Dolna. Uroczystość rozpoczęła się od przeglądu konkursowego grup kolędniczych, następnie odbył się koncert kapeli regionalnej "OLSZOWIANIE" , jak również wystąpiła schola "NADZIEJA" z Olszówki. W przeglądzie kolęd wziął udział poseł na Sejm RP Bronisław Dutka. (Więcej)

Opłatek rzemiosła diecezji tarnowskiej

dodano: 15.01.2010r.

Opłatek rzemiosła diecezji tarnowskiej

W dniu 09 stycznia 2010 roku o godz 14.30 w Sali Reprezentacyjnej Ratusza w Nowym Sączu odbył się opłatek Rzemiosła Diecezji Tarnowskiej pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks biskupa dr Andrzeja Jeża. Organizatorami spotkania byli: Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu. (Więcej)

II Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych

dodano: 29.12.2009r.

II Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych

15 grudnia 2009 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej odbył się drugi Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych. Występy uczestników oceniali: Jan Puchała Starosta Limanowski, Leszek Mordarski, Ptaszek Aneta ( nauczyciel z IV LO), Danuta Hutek ( nauczyciel z Zespołu Szkół Techniczno - Ogólnokształcących, a także Anna Pałka. (Więcej)

Gala Przedsiebiorczości Powiatu Limanowskiego

dodano: 01.12.2009r.

Gala Przedsiębiorczości Powiatu Limanowskiego

Piąta edycja Gali Przedsiebiorczości Powiatu Limanowskiego, organizowana przez Rade Przedsiebiorczości Powiatu Limanowskiego i Starostwo Powiatowe w Limanowej, miała miejsce 9 listopada br. Spotkanie odbyło sie w Restauracji "Foksal" w Mszanie Dolnej, tradycyjnie już przed Narodowym Dniem Niepodległości. (Więcej)

Podsumowanie półmetku VI Kadencji Sejmu RP

dodano: 29.10.2009r.

Podsumowanie półmetku VI Kadencji Sejmu RP

  (...)Spotkałem w tym czasie wielu wspaniałych ludzi, dzięki którym mogłem tę funkcję pełnić z pożytkiem dla Polski i regionu oraz wielu ludzi. Za to wszystkim bliższym i dalszym współpracownikom dziękuję.
   Ostatnie dwa lata daje mi szczególnie wiele satysfakcji. W Sejmie Rzeczpospolitej pełnię funkcję przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Sprawia to, że mam trochę więcej pracy w Warszawie, sporo spotkań w Polsce i za granicą, co powoduje, że trochę mniej jestem w biurach i okręgu wyborczym. W tych dwóch latach prowadziłem ponad 150 posiedzeń komisji w tym około 1/4 komisji połączonych. Z tego powodu nieco mniej występuje na Sali Sejmowej, w zasadzie tylko w imieniu Klubu, za to mam znacznie większy wpływ na treść ustaw w toku prac w komisjach i podkomisjach.
   Bardzo cenię sobie współpracę z innymi posłami okręgu 14 i mimo, że mam najdłuższy staż parlamentarny chętnie korzystam z ich wiedzy i nie szczędzę rad Koleżankom i Kolegom, zwłaszcza z "rzemiosła poselskiego".
(Więcej)

Konferencja prasowa

dodano: 28.10.2009r.

Konferencja prasowa

W dniu 26 października 2009 roku w Nowym Sączu odbyła się konferencja prasowa posła Bronisława Dutki podsumowująca półmetek VI Kadencji Sejmu RP. Poseł Dutka szczegółowo przedstawił zebranym sprawozdanie z półmetka kadencji. (Więcej)

Poseł Bronisław Dutka z wizytą na Litwie

dodano: 20.10.2009r.

Poseł Bronisław Dutka z wizytą na Litwie

13-15 października 2009 roku odbyła się w Wilnie (Litwa) konferencja "Samorząd Lokalny i Samorządy na Litwie, w 90. rocznice pierwszej ustawy o samorządzie lokalnym" organizowana przez: Komitet Administracji Państwowej i Samorządów Sejmu Republiki Litewskiej działaczy samorządu terytorialnego Litwy oraz litewskich i zagranicznych przedstawicieli środowiska naukowego zajmującego się tematyką samorządu lokalnego. (Więcej)

Festyn dobroczynny w Gorlicach

dodano: 24.09.2009r.

Festyn dobroczynny w Gorlicach

6 września na Stadionie OSiR w Gorlicach odbył się festyn dobroczynny na rzecz ciężko chorej Asi Gorzkowskiej. Podczas festynu główną atrakcją był mecz towarzyski rozegrany pomiędzy politykami a księżmi. (Więcej)

40-lecie DPS w Gorlicach

dodano: 19.09.2009r.

40-lecie DPS w Gorlicach

Obchody 40-lecia działalności Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach odbyły się dnia 3 września na terenie posesji tejże placówki. W uroczystościach udział wzięli duchowni, parlamentarzyści, władze samorządu powiatowego i gminnego, zaprzyjaźnione domy pomocy społecznej oraz inne jednostki i osoby współpracujące z Domem Pomocy na przestrzeni wielu lat. (Więcej)

Wicepremier na Sądecczyźnie

dodano: 19.09.2009r.

Wicepremier na Sądecczyźnie

Wicepremier Waldemar Pawlak gościł w tych dniach na Sądecczyźnie. Oprócz udziału w Forum Ekonomicznym i Forum Młodych złożył wizytę w Firmie WIŚNIOWSKI. (Więcej)

Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich

dodano: 20.07.2009r.

Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich

5 lipca w Gminie Limanowa już po raz jedenasty został zorganizowany Gminny Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich. W tym roku uroczystości zostały połączone z jubileuszem 60-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Męcinie. (Więcej)

Podstrefa inwestycyjna

dodano: 07.03.2009r.

Spotkanie z młodzieżą w ILO

Dnia 9 lutego 2009 roku z inicjatywy Pana Stanisława Szewczyka Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej odbyło się spotkanie, którego honorowym gościem był Poseł na Sejm RP Bronisław Dutka. (Więcej)

Podstrefa inwestycyjna

dodano: 19.02.2009r.

Podstrefa inwestycyjna

Dnia 6 lutego 2009 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Limanowej miało miejsce spotkanie w sprawie utworzenia podstrefy inwestycyjnej w Limanowej Sowlinach, przebiegało ono pod honorowym patronatem Wicestarosty Limanowskiego Franciszka Dziedzina.W spotkaniu udział wzięli m.in. Poseł na Sejm RP Bronisław Dutka. (Więcej)

Konferencja samorządowa

dodano: 14.02.2009r.

II Forum Europejskie Szkół Średnich Ziemi Limanowskiej

Dnia 21 stycznia 2009 roku odbył się finał II Forum Europejskiego Szkół Średnich Ziemi Limanowskiej. Na dwa miesiące przed finałem we wszystkich szkołach biorących udział w forum, odbyły się prelekcje, podczas których młodzież została zapoznana z regulaminem konkursu, a także wysłuchała wykładu dotyczącego Unii Europejskiej. (Więcej)

Konferencja samorządowa

dodano: 14.02.2009r.

10-lecie Powiatu Limanowskiego

"Przekazuję pod Waszą straż i opiekę najcenniejszy symbol powiatu. Strzeżcie go jak prawdziwego skarbu" - powiedział Starosta Limanowski Jan Puchała podczas przekazania sztandaru. Sztandar Powiatu Limanowskiego został poświęcony i przekazany pocztowi sztandarowemu podczas uroczystości 10 lat istnienia Powiatu Limanowskiego, które odbyły się w dniu 19 stycznia br. w Limanowej. (Więcej)

Konferencja samorządowa

dodano: 07.02.2009r.

XVI Miedzyszkolny Turniej Szachowy Szkół

Zorganizowany po raz szesnasty - Międzyszkolny Turniej Szachowy młodzieży szkół średnich powiatu limanowskiego w Świetlicy ZS Nr 1 im. J.Piłsudskiego w Limanowej otworzył Wicestarosta powiatu - Franciszek Dziedzina, w obecności : Przewodniczącego Rady Powiatu - mgr Jacentego Musiała, Dyrektora MOSPL - mgr Pawła Pięty, Dyrektora Biura Poselskiego Posła Bronisława Dutki - Mirosława Zygmunta (Więcej)

Orły Agrobiznesu

dodano: 07.02.2009r.

Orły Agrobiznesu

16 grudnia 2008 roku w Pałacu Szustra w Warszawie Wicemarszałek Sejmu RP Jarosław Kalinowski wręczył statuetki "Orzeł Agrobiznesu" firmom z branży rolno-spożywczej i jej otoczenia, które odniosły sukces rynkowy w ostatnim okresie. Od 5 lat najlepsze rodzinne firmy z branży rolno-spożywczej wyróżnione są tymi prestiżowymi nagrodami. (Więcej)

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com