Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

See other templatesSee other templates

Konferencja samorządowa

dodano: 25.11.2008r.

Konferencja poświęcona rocznicy podpisania Konwencji Praw Dziecka

24 listopada 2008 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej odbyła się konferencja poświęcona rocznicy podpisania Konwencji Praw Dziecka. Na zaproszenie Dyrektora Szkoły Eugeniusza Bogacza oraz szkolnego Klubu Europejskiego, którego opiekunem jest Pani Joanna Fiejtek w konferencji uczestniczył poseł Bronisław Dutka. (Więcej)

Konferencja samorządowa

dodano: 25.11.2008r.

Gala Przedsiębiorczości Powiatu Limanowskiego

IV edycja Gali Przedsiębiorczości Powiatu Limanowskiego, organizowana przez Radę Przedsiębiorczości Powiatu Limanowskiego i Starostwo Powiatowe, miała miejsce w dniu 10 listopada br. Odbyła się w wyjątkowym czasie, bo w przeddzień 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz pierwszy spotkanie odbyło się poza Limanową, w sali bankietowej Centrum Turystycznego Ziemi Szczyrzyckiej. (Więcej)

Konferencja samorządowa

dodano: 21.11.2008r.

Konferencja samorządowa

W dniu 17 listopada 2008 roku z inicjatywy Bronisława Dutki Przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej w Sali Kolumnowej Sejmu odbyła się konferencja samorządowa pod honorowym patronatem Wicemarszałka Sejmu Jarosława Kalinowskiego. (Więcej)

PSL

dodano: 21.11.2008r.

Narada w sprawie działań na rzecz rolnictwa i rozwoju wsi

8 października br. Polskie Stronnictwo Ludowe zorganizowało naradę poświęconą najważniejszym zadaniom i przyszłości polskiego rolnictwa. W spotkaniu uczestniczyli: wicepremier, Waldemar Pawlak, wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski, posłowie: Ewa Kierzkowska, Stanisław Kalemba, Mirosław Maliszewski, minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki. (Więcej)

Dzień Seniora

dodano: 21.11.2008r.

Dzień Seniora

Jak co roku, w czwartek 25 września Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Limanowej zorganizował z okazji Dnia Seniora spotkanie integracyjne naszych członków z Kół Terenowych z gmin powiatu limanowskiego. Spotkanie odbyło się w Ośrodku Wypoczynkowym "Pod Ostrą" w Starej Wsi. (Więcej)

100-lecie Roty

dodano: 02.07.2008r.

Wielopokoleniowe Święto Szkoły

20 maja bieżącego roku w Zespole Szkół w Męcinie odbyła się niezwykła uroczystość, która była połączeniem dwóch wydarzeń: Dnia Szkoły (2 rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II) oraz Festynu Dobroczynnego pod hasłem "Nie zamykaj oczu, podaj dłoń". Ten Festyn Dobroczynny stał się głównym elementem realizowanego w naszej szkole małopolskiego projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia", którego animatorem jest Szkolne Kolo "Caritas". (Więcej)

100-lecie Roty

dodano: 19.06.2008r.

"ROZŚPIEWANA SZKOŁA" w Szczawie po raz jedenasty

Już po raz jedenasty Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczawie gościła rozśpiewane dzieci gminy Kamienica na Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewana Szkoła – Szczawa 2008”. Jak co roku uczestnicy licznie przybyli, a publiczność nie zawiodła. Atmosfera była gorąca, a brawom nie było końca. Mali artyści pięknie wystąpili, co sprawiło jury nie lada kłopot . W czasie długich obrad jury sceną zawładnęły zespoły taneczne i muzykujący uczeń. Uczestnicy zostali także zaproszeni na gorący posiłek do szkolnej stołówki. (Więcej)

100-lecie Roty

dodano: 05.06.2008r.

100-lecie Roty i Święto Patrona ZSS Nr 1 w Limanowej

Rota po raz pierwszy została opublikowana w 1908 roku w czasopiśmie "Przodownicy". Powstała ona pod wpływem oburzenia prześladowaniami polskości w zaborze pruskim. Jest hymnem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dnia 21 maja 2008 roku w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej, świętowano 100. Rocznicę napisania Roty przez Patronkę Szkoły- Marię Konopnicką. (Więcej)

III Zjazd Powiatowy PSL w Limanowej

dodano: 03.04.2008r.

III Zjazd Powiatowy PSL w Limanowej

Dnia 31 marca 2008 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Limanowej odbył się III Powiatowy Zjazd Delegatów PSL. W spotkaniu tym uczestniczyli: Posłowie PSL: Wiesław Woda Prezes Zarządu Wojewódzkiego, Bronisław Dutka Prezes Powiatowego Zarządu w Limanowej, delegaci Powiatowi PSL oraz zaproszeni goście. (Więcej)

Wizyta parlamentarna w Słowacji

dodano: 06.03.2008r.

Wizyta parlamentarna w Słowacji

W dniach 25-27 lutego 2008 roku delegacja Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej z jej przewodniczącym Bronisławem Dutką na czele przebywała z oficjalną wizytą w Republice Słowackiej. (Więcej)

Święto Chleba

dodano: 28.02.2008r.

Prezentacja dorobku kulturalnego Gminy Limanowa

26 lutego 2008 roku w Zespole Szkół w Starej Wsi II odbyła się Prezentacja Dorobku Kulturalnego Gminy Limanowa. Uroczystość odbyła się w ramach "Dni otwartych" Laureatów i Finalistów Konkursu "Samorządowy Lider Zarządzania" w 2007 r. (Więcej)

Święto Chleba

dodano: 28.02.2008r.

Wizyta Wicepremiera, Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka w Limanowej

Na konferencji organizowanej przez Radę Przedsiębiorczości Powiatu Limanowskiego, Posła na Sejm RP Bronisława Dutki oraz Starostwo Powiatowe w Limanowej, omówione zostały problemy rozwoju przedsiębiorczości w kontekście planowanych działań rządu. (Więcej)

Święto Chleba

dodano: 13.02.2008r.

Złote Gody 2008

W dniu 5 lutego br. w Urzędzie Gminy Limanowa odbyła się niecodzienna uroczystość wręczenia "Medali za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznane przez Prezydenta RP dla 10 par małżeńskich z Gminy Limanowa. (Więcej)

Święto Chleba

dodano: 12.02.2008r.

Komisje sejmowe

Zgodnie z Regulaminem Sejmu komisje sejmowe są organami powołanymi do: rozpatrywania i przygotowywania spraw stanowiących przedmiot prac Sejmu, wyrażania opinii w sprawach przekazanych pod ich obrady przez Sejm, Marszałka Sejmu lub Prezydium Sejmu. (Więcej)

koniczynka
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com