Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

See other templatesSee other templates

Święto Chleba

dodano: 25.09.2007r.

Święto Chleba

Już po raz czwarty w Limanowej zorganizowane zostało Święto Chleba. Organizatorami święta byli: Janusz Wójs oraz Kazimierz Dziadom. Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Bazylice w Limanowej, która odprawiona została w intencji rzemieślników i przedsiębiorców z terenu powiatu limanowskiego. (Więcej)

Agropromocja

dodano: 25.09.2007r.


Tradycyjnie na początku września Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował w Nawojowej Międzynarodową Wystawę Rolniczą Agropromocja. Jest to największa impreza promocyjna-handlowa w Małopolsce i jednocześnie jedno z największych i najważniejszych przedsięwzięć realizowanych przez MODR. (Więcej)

PSL

dodano: 05.06.2007r.

Rozdanie nagród im. Władysława Orkana - Poręba wielka

Już po raz szósty Instytut Władysława Orkana przyznał nagrody, którym patronuje ten wybitny pisarz i twórca idei regionalizmu. W skład kapituły przyznającej nagrodę im. Władysława Orkana wchodzą: prof. dr hab. Bolesław Faron (Akademia Pedagogiczna w Krakowie)- przewodniczący, oraz członkowie: Jarosław Kalinowski (wicemarszałek Sejmu RP), Bronisław Dutka (poseł na Sejm RP), Witold Grzybowski (Krakowska Fundacja Kultury) i inni ... (Więcej)

PSL

dodano: 20.04.2007r.

Turystyka szansą rozwoju

Turystyka obecnie uznawana jest za jedną z najbardziej rozwijających się dziedzin gospodarki w wielu krajach. Stanowi ona istotny czynnik rozwoju gospodarczego regionów czy miejscowości. Jej szczególne znaczenie wynika również z faktu, iż oprócz rynku turystycznego aktywizuje wiele innych sektorów gospodarki. (Więcej)

PSL

dodano: 10.04.2007r.

Kredyty preferencyjne w rolnictwie

Kredyty na zakup rzeczowych środków do produkcji rolnej
Ze środków budżetu państwa mogą być udzielane dopłaty do oprocentowania kredytów zaciąganych przez krajowe podmioty gospodarcze prowadzące produkcję rolniczą; za okres nie dłuższy niż 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy kredytowej. (Więcej)

Zobacz także: Strona Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

PSL

dodano: 10.04.2007r.

EUROKONSTYTUCJA: REAKTYWACJA

W 2004 roku szefowie rządów i państw Unii Europejskiej podpisali traktat konstytucyjny. Rok później zdecydowane, spektakularne NIE dla tego tekstu wyraziły poprzez referenda społeczeństwa Francji i Holandii. Efektem tego projekt eurokonstytucji - uznawany za najpoważniejszy akt prawny - określony został aktem martwym i legł głęboko w szufladzie. Struktury europejskiej Wspólnoty dopadł kryzys, niemoc polityczno-decyzyjna i ogólny marazm prawno-instytucjonalny. (Więcej)

PSL

dodano: 10.04.2007r.

Kredyt hipoteczny z dopłatą

Dla kogo:
Ustawa o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania stanowi, że osobami ubiegającymi się o kredyt mogą być: małżeństwa, lub osoby samotnie wychowujące dzieci (niepełnoletnie, pobierające zasiłek pielęgnacyjny, lub studiujące do 25 roku życia) lecz nie posiadające dotychczas własnego mieszkania czy domu. Z ustawy nie mogą skorzystać rodziny wynajmujące mieszkania lub domy, lub posiadające prawo do spółdzielczego mieszkania/domu, chyba że zrzekną się tego prawa i wyprowadzą najpóźniej 6 miesięcy po uzyskaniu aktu notarialnego do nowego mieszkania/domu. (Więcej)

PSL

dodano: 10.04.2007r.

Będzie zalew w Młynnem?

Szeroka i płaska dolina Łososiny w Młynnem zamknięta wąskim przełomem stwarza korzystne warunki dla budowy zbiornika. Dlatego tez już od prawie kilkudziesięciu lat pojawiają się informacje i opracowania na ten temat. Niestety brak decyzji w sprawie budowy bardzo niekorzystnie wpływa na rozwój Młynnego, gdyż na dużej części tego sołectwa brak jest możliwości budowy. (Więcej)

PSL

dodano: 20.02.2007r.

Budowa i realizacja linii kolejowych w korytarzu Kraków - Muszyna - Zakopane

12 lutego br. w restauracji "Siwy Brzeg"", odbyło się spotkanie dotyczące kolejnictwa w Małopolsce. W spotkaniu tym uczestniczyli m.in. posłowie: Bronisław Dutka, Anna Paluch, Edward Ciągło, senator Stanisław Kogut, przedstawiciele Sejmiku Województwa Małopolskiego: Wicemarszałek Województwa Wojciech Bosak, radni sejmiku: Urszula Nowogórska i Grzegorz Biedroń oraz przedstawiciele PKP (Więcej)

PSL

dodano: 15.02.2007r.

Rozwój regionu poprzez rozwój przedsiębiorczości

12 lutego br odbyło się spotkanie zorganizowane przez Starostę Powiatu Limanowskiego Jana Puchałę oraz Prezesa Rady Przedsiębiorczości Powiatu Limanowskiego Stanisława Gągałę. W spotkaniu uczestniczyli przedsiębiorcy zrzeszeni w Radzie Przedsiębiorczości, samorządowcy powiatu limanowskiego oraz parlamentarzyści, radni Sejmiku Województwa Małopolskiego, przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Witold Śmiałek. (Więcej)

PSL

dodano: 15.02.2007r.

Spotkanie liderów

Małopolscy sołtysi zrzeszeni w kole powiatowym w Gorlicach, spotkali się z parlamentarzystami i przedstawicielami władz samorządowych. Na noworoczne spotkanie liderów środowiska wiejskiego, przybyli także pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Krakowa i Gorlic. (Więcej)

PSL

dodano: 14.02.2007r.

Turniej szachowy 2007

W Zespole Szkół nr 1 w Limanowej odbyły się rozgrywki XIV Powiatowego Międzyszkolnego Turnieju Szachowego uczniów szkół średnich. Podobnie jak w poprzednich latach honorowym patronatem imprezę objął poseł Bronisław Dutka. W turnieju udział wzięło 68 zawodników. (Więcej)

PSL

dodano: 14.02.2007r.

Pożegnaliśmy 2006 rok

Niezwykły dla Gold Dropu 2006 rok odszedł do historii, a jego podsumowanie odbyło się w 19 grudnia 2006. Pachnąca choinka, kolędy, miła atmosfera oraz życzenia by nadchodzący rok był lepszy - to już stałe elementy naszych spotkań świąteczno - noworocznych. (Więcej)

koniczynka
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com