Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

See other templatesSee other templates

PSL

dodano: 29.12.2006r.

Na jakie wsparcie w nabyciu własnego mieszkania mogą liczyć obywatele IV RP?

W dniu 13 lipca 2006 r. Sejm uchwalił ustawę o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. Ustawa przewiduje zwrot 50% odsetek od kredytów hipotecznych, zaciąganych przez rodziny na zakup mieszkania lub domu jednorodzinnego (nie dotyczy kredytów walutowych).

PSL

dodano: 28.12.2006r.

Sądy 24-godzinne

Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację kodeksu karnego, wprowadzającą tzw. sądy 24-godzinne czyli przyśpieszony tryb sądzenia np. sprawców wybryków chuligańskich. Prezydent zaznaczył, że ustawa ta daje nowe narzędzia do walki z przestępczością, a zwłaszcza z wybrykami chuligańskimi. "Nie są to najcięższe zbrodnie, ale czyny, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa społeczeństwa"

PSL

dodano: 28.12.2006r.

Ile partie mają radnych?

Spośród partii politycznych, najwięcej radnych w kraju ma PSL - 4840. PiS ma 4491 radnych, PO - 2749, koalicja Lewica i Demokraci - 1891, Samoobrona - 1116, LPR - 314, a Krajowa Partia Emerytów i Rencistów - 7 - podała PKW.

PSL

dodano: 24.10.2006r.

Kandydaci na radnych do Sejmiku Wojewódzkiego

Publikujemy nazwiska kandydatów PSL na radnych do Sejmiku Województwa Małopolskiego w wyborach zarządzonych na dzień 12 listopada 2006 r.
Oto kandydaci do Sejmiku Wojewódzkiego wg okręgów:

Okręg nr 6:

1. NOWOGÓRSKA URSZULA TERESA
2. BARAN GRZEGORZ
3. NALEPKA JERZY ANDRZEJ
4. HAJDUGA MIECZYSŁAW
5. KUCHARSKI TOMASZ SEWERYN
6. GARWOL PIOTR
7. ZAROTYŃSKA HALINA BARBARA
8. DZIADZIO EUGENIUSZ
9. GROMALA TOMASZ JAN
10. FIUT MARIUSZ
11. SZCZERBICKA ANETA BOŻENA
12. SKIBA ANTONI JAN

PSL

dodano: 25.09.2006r.

Unia kłóci się o pięć godzin pracy

Jeśli do 7 listopada rządy państw UE nie dogadają się w sprawie nowelizacji dyrektywy o czasie pracy, to Komisja Europejska złoży skargę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości - ostrzega fiński rząd.

PSL

dodano: 21.09.2006r.

Co się dzieje w polityce ?!

Ostatnie burzliwe wydarzenia w polskiej polityce coraz wyraźniej świadczą o tym, że PiS nie przebiera w środkach by swoją władzę rozszerzyć i wzmocnić. Robi to wszędzie i bez żadnych skrupułów. Stanowiska państwowe stają się "własnością" PiS, niezależnie od kompetencji osób które je obsadzają.

PSL

II Turniej Miast i Gmin Sądecczyzny i Ziemi Limanowskiej

Ekipa gminy Limanowa triumfowała w rozegranym w dniu 26 sierpnia br. II Turnieju Miast i Gmin Sądecczyzny i Ziemi Limanowskiej. Jak mocna jest to gmina okazało się gdy Jacenty Musiał - dyrektor odpowiedzialny w Urzędzie Gminy za promocję, podjął wyzwanie czołowego polskiego strongmana Tomasza Kowala i odbył "spacer farmera" czyli przeniósł walizy, ważące ponad 100 kg każda.

PSL

WSPANIAŁY JUBILEUSZ W MAKOWICY

W dniu 8 lipca br. w Makowicy - jednej z mniejszych wsi Gminy Limanowa odbyła się wspaniała uroczystość 50-lecia Koła Gospodyń Wiejskich z tej miejscowości.
Na uroczystość przybyli mieszkańcy Makowicy i okolic oraz dużo zaproszonych gości m.in. Poseł na Sejm RP - Bronisław Dutka.

PSL

Prezentacja Gminy Limanowa i Gminy Oravska Poruba na Limanowskim Rynku

Tradycją jest, że od 10 lat co roku Urząd Gminy oraz Gminny Zespół Użyteczności Publicznej w Limanowej organizują "Prezentację Gminy Limanowa na Limanowskim Rynku".
W tym roku uroczystość będzie miała charakter międzynarodowy, dzięki środkom pozyskanym z Euroregionu Tatry.

PSL

Muzyka Ziemi Limanowskiej

"...Poznaj życie swych dziadów - ich pragnienia, całą barwną, bogatą tradycje.
...Tradycja jest Twoją godnością. Twoją dumą. Twoim szlachectwem.
Dbaj o zachowanie spuścizny Twych Ojców: rodzimej sztuki, rodzimej kultury."

Te jakże wymowne wskazania Władysława Orkana stały się mottem dla Pana Ludwika i Leszka Mordarskiego w opracowywaniu książki "Muzyka Ziemi Limanowskiej".

PSL

Bitwa Warszawska 15 sierpnia 1920 r.

Święto Wojska Polskiego ma upamiętniać największe zwycięstwo oręża polskiego w XX wieku i jedno z największych w całej naszej historii. 15 sierpnia 1920 roku Wojsko Polskie ruszyło do uderzenia na Armię Czerwoną, już wtedy najpotężniejszą, najliczniejszą i najbardziej nieludzką armię świata. Jej dywizje pewne były już pokonania Polaków, zdobycia Warszawy oraz dalszego marszu na Berlin, Paryż i inne stolice Europy, według strategicznych planów podboju i dyrektyw rządu Rosji Sowieckiej.

PSL

Otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej Paproć 2006

Paproć to góra położona w gminie Limanowa na wysokości 645 m. n. p. m., która co roku odgrywa coraz to większe znaczenie. Powstał tu okazały Krzyż oraz Kaplica Matki Boskiej Bolesnej Królowej Beskidu, gdzie turyści oraz mieszkańcy Koszar, Łososiny Górnej, Piekiełka, Tymbarku i innych miejscowości co roku w ostatnią niedzielę czerwca o godz. 15.00 gromadzą się na mszy świętej. Setki turystów ze szczytu tej góry podziwia przepiękną panoramę Beskidów i Gorców.

PSL

15 lat minęło

W dniach 10 - 11 czerwca br. firma Gold Drop świętowała jubileusz XV-lecia istnienia. Uroczystości były porzedzone Walne Zgromadzenie Wspólników dniu 8 czerwca, a w dniu następnym zjazd Przedstawicieli Handlowych z Polski i zagranicy.

PSL

Poseł Dutka sprawozdawcą

By wywiązać się ze zobowiązań akcesyjnych, Polska musiała dokonać zmian w ustawie o rezerwach państwowych oraz zapasach obowiązkowych paliw. Nad rządowym projektem ustawy o zmianie w/w ustawy pracowała Komisja Gospodarki, której stanowisko przedstawił poseł Bronisław Dutka na 103 posiedzeniu Sejmu RP.

PSL

Szpital zdobył pieniądze z budżetu państwa

Limanowski Szpital Powiatowy uzyskał ustawową pożyczkę. Niebawem zdecydowana część należnych pieniędzy z tytułu "203" znajdzie się w portfelach i na kontach pracowników Szpitala.

PSL

Pomoc materialna dla studentów

1.Podstawowe akty prawne określające funkcjonowanie pomocy materialnej dla studentów.
2.Osoby uprawnione do ubiegania się o świadczenia pomocy materialnej dla studentów.
3.Formy pomocy.
4.Finansowanie pomocy materialnej dla studentów.
5.Stypendia i zapomogi, również te przyznawane przez ministra, wypłacane są przez uczelnię.
Wszystko to znajdziesz tu:

PSL

Trasa Nowy Sącz - Chabówka

Linia Nowy Sącz Chabówka będąca Fragmentem jednej z największych kolejowych inwestycji na terenie monarchii austro-węgierskiej. Galicyjskiej Kolei Transwersalnej o całkowitej długości 556 km, oprócz znaczenia strategicznego, miała duże znaczenie gospodarcze.

PSL

Obchody Święta Niepodległości

Historia Polski należy do jednej z najbardziej burzliwych w Europie. Odzyskanie niepodległości to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie w dziejach Polski XX wieku. W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości na terenie Powiatu Limanowskiego, odbyły się uroczystości upamiętniające wydarzenia sprzed 86 lat.

PSL

Poezja i Pieśń Patriotyczno wciąż żywa

Propagowanie wśród dzieci i młodzieży historii i pielęgnowanie uczuć patriotycznych nie jest łatwym zadaniem. Jednak jest koniecznością a wręcz naszym obowiązkiem, gdyż: "Narody tracąc pamięć tracą życie!". Tym większy podziw i uznanie dla organizatorów konkursów jak np.: "Poezji i Pieśni Patriotycznej".

PSL

Powiatowy Dzień Seniora Ruchu Ludowego Powiatu Limanowskiego

W dniu 24 stycznia 2004 roku ponad 170 zasłużonych działaczy ruchu ludowego powiatu limanowskiego zostało uhonorowanych dyplomami na zorganizowanym przez Zarząd Powiatowy PSL w Limanowej Powiatowym Dniu Seniora.

PSL

Obrona Spółdzielczości Mleczarskiej

W dniu 3 grudnia 2003 roku poseł Bronisław Dutka w porozumieniu ze Starostą Powiatu Limanowskiego Panem Romanem Duchnikiem zorganizował spotkanie poświęcone sytuacji mleczarstwa w powiecie limanowskim. Temat ze wszech miar aktualny i gorący w naszym powiecie.

PSL

Półmetek już za nami ...

W dniu 21 października 2003 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa poseł Bronisław Dutka podsumował dwa lata swojej pracy parlamentarnej.

PSL

Złota kropla z Małopolski

Modernizacja i unowocześnienie gospodarki środowiskowej firmy zostało nagrodzone 24 listopada 2003 roku przez TUV Rheintamel /Zetom Polska Sp. z o.o. Certyfikatami ISO 9001:2000 i ISO 14001.

PSL

Nowe "Legiony" Józefa Piłsudzkiego

W dniu 12 listopada br. Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej otrzymał imię Józefa Piłsudskiego. Uroczystość ta została połączona z jubileuszem 40-lecia placówki oraz poświęceniem nowego sztandaru.

PSL

AGH w Limanowej

Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH, mieszczący się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II, 10 listopada, oficjalnie zainaugurował nowy rok akademicki 2003/2004.

PSL

II Powiatowy zjazd delegatów PSL

W dniu 9 listopada 2003 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Limanowej odbył się II Powiatowy Zjazd Delegatów PSL. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter, uczestniczyło w niej 10 pocztów sztandarowych.

koniczynka
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com