Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

See other templatesSee other templates

Opp limanowaDziałalność pożytku publicznego jest aktywnością prowadzoną przez organizacje pozarządowe dla dobra społecznego w obszarach określonych jako sfera zadań publicznych. Statutowa działalność pożytku publicznego najczęściej prowadzona jest w sposób bezpłatny.

Każda organizacja pożytku publicznego musi prowadzić działalność pożytku publicznego, choć nie każda organizacja, która prowadzi działalność pożytku publicznego, musi mieć status organizacji pożytku publicznego. Status OPP nadają organizacjom wydziały gospodarcze Krajowego Rejestru Sądowego sądów rejonowych. W celu uzyskania tego statusu organizacja musi się wykazać pewnymi formalnościami, które określone są ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Do głównych obowiązków należy wykazanie się dorocznym finansowym i merytorycznym sprawozdaniem.

Posiadanie statusu OPP daje wiele możliwości, jak chociażby otrzymywanie zleceń realizacji zadań publicznych od organów administracji publicznej, prawo do nieodpłatnego informowania o ich działalności przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji, ale najważniejszym zdaje się być możliwość otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych, które wybierają organizację, której chcą przekazać te środki za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT.

1% limanowaSzanowni Państwo,

zwracamy się z wielką prośbą o przekazanie 1% na działalność statutową organizacji pożytku publicznego (OPP) jakim jest Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” z siedzibą w Limanowej. 1% limanowa to wyjątkowa szansa na wsparcie naszego regionu, pieniądze zgromadzone w ramach jednego procenta przekazywane są na rzecz: młodzieży, seniorów i innych organizacji pozarządowych.O wszystkich działaniach realizowanych do tej pory przez Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” możecie Państwo przeczytać na naszej stronie internetowej opp limanowa

Zarząd Stowarzyszenia ,,Razem dla Regionu”

.

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com