Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

See other templatesSee other templates

Region

Opp limanowaDziałalność pożytku publicznego jest aktywnością prowadzoną przez organizacje pozarządowe dla dobra społecznego w obszarach określonych jako sfera zadań publicznych. Statutowa działalność pożytku publicznego najczęściej prowadzona jest w sposób bezpłatny.

Każda organizacja pożytku publicznego musi prowadzić działalność pożytku publicznego, choć nie każda organizacja, która prowadzi działalność pożytku publicznego, musi mieć status organizacji pożytku publicznego. Status OPP nadają organizacjom wydziały gospodarcze Krajowego Rejestru Sądowego sądów rejonowych. W celu uzyskania tego statusu organizacja musi się wykazać pewnymi formalnościami, które określone są ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Do głównych obowiązków należy wykazanie się dorocznym finansowym i merytorycznym sprawozdaniem.

Posiadanie statusu OPP daje wiele możliwości, jak chociażby otrzymywanie zleceń realizacji zadań publicznych od organów administracji publicznej, prawo do nieodpłatnego informowania o ich działalności przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji, ale najważniejszym zdaje się być możliwość otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych, które wybierają organizację, której chcą przekazać te środki za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT.

1% limanowaSzanowni Państwo,

zwracamy się z wielką prośbą o przekazanie 1% na działalność statutową organizacji pożytku publicznego (OPP) jakim jest Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” z siedzibą w Limanowej. 1% limanowa to wyjątkowa szansa na wsparcie naszego regionu, pieniądze zgromadzone w ramach jednego procenta przekazywane są na rzecz: młodzieży, seniorów i innych organizacji pozarządowych.O wszystkich działaniach realizowanych do tej pory przez Stowarzyszenie ,,Razem dla Regionu” możecie Państwo przeczytać na naszej stronie internetowej opp limanowa

Zarząd Stowarzyszenia ,,Razem dla Regionu”

Czytaj więcej: 1% limanowa dla organizacji pożytku publicznego (OPP)

Tradycyjnie już od lat chcąc docenić trud i zaangażowanie artystów, twórców ludowych, zespołów oraz Kół Gospodyń Wiejskich Gmina Limanowa w okresie świąteczno-noworocznym organizowane jest spotkanie, którego celem jest podziękowanie wszystkim twórcom za ich działalność na rzecz propagowania kultury oraz promocję gminy. Spotkanie odbyło się 28 grudnia 2010 roku o godz. 13.00 w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowej.

Czytaj więcej: Spotkanie Noworoczne z działaczami kultury z Gminy Limanowa

Spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła Opłatkowemu Spotkaniu przy Cechowym Kominku na którym był obecny Poseł na Sejm Bronisław Dutka. Polskim zwyczajem jest rozpoczynanie uroczystej wieczerzy wigilijnej od łamania się opłatkiem przy składaniu życzeń i tak było i tym razem.

Priorytety resortu rolnictwa

dodano: 19.01.2011r.

Bez PSL nie da się dobrze rządzić Polską ?

W sobotę 8 stycznia w warszawskiej Sali Kongresowej odbyło się noworoczne spotkanie samorządowe PSL, na które przyjechało około 2 tysięcy lokalnych działaczy Stronnictwa. Liderzy partii Waldemar Pawlak i Jarosław Kalinowski dziękowali samorządowcom za sukces w zeszłorocznych wyborach samorządowych. Szef ludowców mówił, że tym dobrym wynikiem partia zaskoczyła wszystkich, nawet samą siebie. Wicepremier zachęcał więc działaczy do dalszej pracy. (Więcej)

Priorytety resortu rolnictwa

dodano: 16.01.2011r.

Priorytety resortu rolnictwa

Na ostatnim posiedzeniu Rady Ministrów przedstawiłem trzy najważniejsze priorytety swojego resortu na 2011r.
Pierwszym priorytetem jest wypracowanie założeń nowej Wspólnej Polityki Rolnej po roku 2013 oraz zakończenia prac nad reformą Wspólnej Polityki Rybackiej.
Drugim-promocja polskiej zdrowej żywności na rynkach europejskich oraz światowych.
Trzecim-utworzenie w 2011 roku Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii.
(Więcej)

Spotkanie Noworoczne z działaczami kultury z Gminy Limanowa

dodano: 11.01.2011r.

Spotkanie Noworoczne z działaczami kultury z Gminy Limanowa

Tradycyjnie już od lat chcąc docenić trud i zaangażowanie artystów, twórców ludowych, zespołów oraz Kół Gospodyń Wiejskich Gmina Limanowa w okresie świąteczno-noworocznym organizowane jest spotkanie, którego celem jest podziękowanie wszystkim twórcom za ich działalność na rzecz propagowania kultury oraz promocję gminy. Spotkanie odbyło się 28 grudnia 2010 roku o godz. 13.00 w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowej.
Na spotkanie przybyli także zaproszeni goście m.in. Poseł na Sejm RP - Bronisław Dutka, Wice-Wójt Gminy Limanowa - Franciszek Bieda, Radni Gminy - Antoni Frączek i Andrzej Malinowski, Anna Kosiarska i Celina Puto - z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Limanowej oraz pracownicy instytucji kultury z terenu Gminy Limanowa.

Priorytety resortu rolnictwa

dodano: 05.01.2011r.

Zmiany w prawie od 2011 roku. Co czeka pracowników i pracodawców?

Dobrą informacją dla pracowników jest podwyżka płacy minimalnej. Pracodawcy będą musieli podnieść pensję tym zatrudnionym, którzy w umowie mają właśnie te stawki.

Wyższa płaca minimalna
Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 1.386 zł, co spowoduje też wzrost innych naliczanych od niej wypłat, np. maksymalnej odprawy za zwolnienie pracownika z powodu likwidacji firmy lub stanowiska (15-krotność minimalnej pensji, czyli 20.790 zł), zasiłku i wynagrodzenia chorobowego, zasiłku macierzyńskiego i opiekuńczego, dodatku za pracę nocną, wynagrodzenia za postój, odszkodowania za mobbing w pracy, składek na ZUS osób przebywających na urlopach wychowawczych, minimalnego wynagrodzenia dla osób rozpoczynających pierwszą pracę (80 proc. minimalnej pensji).

Opłatkowe Spotkanie przy Cechowym Kominku

dodano: 04.01.2011r.

Opłatkowe Spotkanie przy Cechowym Kominku

Spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła Opłatkowemu Spotkaniu przy Cechowym Kominku na którym był obecny Poseł na Sejm Bronisław Dutka. Polskim zwyczajem jest rozpoczynanie uroczystej wieczerzy wigilijnej od łamania się opłatkiem przy składaniu życzeń i tak było i tym razem. Uroczystość odbyła się w dniu 30 grudnia 2010 roku o godz. 16.00. Organizatorami uroczystości był Zarząd Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej.

Priorytety resortu rolnictwa

dodano: 03.01.2011r.

Jerzy Miller przyjechał do Limanowej by podziękować władzom gminy

Minister Jerzy Miller planował przyjazd do Kłodnego w miniony czwartek, kiedy to wręczano klucze do nowych domów poszkodowanym przez osuwisko mieszkańcom Kłodnego. Do ostatnich godzin przyjazd ministra stał jednak pod znakiem zapytania. Ostatecznie Jerzy Miller nie przyjechał, gdyż musiał uczestniczyć w posiedzeniu Rady Ministrów. Klucze za niego wręczył wojewoda małopolski Stanisław Kracik oraz wójt gminy Limanowa Władysław Pazdan. (Więcej)

Samorządowe Oskary

dodano: 14.10.2010r.

Samorządowe Oskary

10 października 2010 roku w Warszawie została wręczona po raz trzynasty nagroda im. Grzegorza Palki. Kapituła nagrody przyznała 18 wyróżnień. Otrzymał je m.in. poseł ziemi Limanowskiej Bronisław Dutka za inicjowanie współpracy parlamentu z organizacjami samorządowymi. W gronie wyróżnionych znalazł się także starosta limanowski Jan Puchała. Grzegorz Palka był pierwszym prezydentem Łodzi po wyborach do odrodzonego w 1990 roku samorządu terytorialnego. Był współzałożycielem Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Później stanął na czele Rady Miasta Łódź. Od 1997 roku stowarzyszenie Liga Krajowa przyznaje nagrodę imienia Grzegorza Palki za działalność samorządową. Nagroda nazwana również "Samorządowym Oskarem" jest przyznawana za wybitne zasługi dla rozwoju samorządności terytorialnej. Nagroda ta jest wręczana w trzech kategoriach: Ogólnopaństwowej, działalności samorządowej o wymiarze ogólnokrajowym, działań w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym.

Konferencja-Produkt regionalny a rozwój regionu

dodano: 23.09.2010r.

Konferencja "Produkt Regionalny a Rozwój Regionu"

Dnia 20 września bieżącego roku w Limanowej w domu weselnym IMA pod honorowym patronatem Marka Sawickiego - Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja pt.: Produkt regionalny a rozwój regionu. Organizatorami konferencji był Poseł RP z ramienia PSL Bronisław Dutka, który pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, oraz Urszula Nowogórska-Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego. Na konferencję przybili przedstawiciele władz lokalnych a także osobistości polityczne szczebla wojewódzkiego m.in. Leszek Zegzda-Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Stanisław Sorys-Wicewojewoda Małopolski, Wojciech Kozak-Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Piotr Dyrek z Małopolskiej Agencji Rozwoju Rolnictwa a także Dariusz Goszczyński-zastępca Dyrektora Departamentu Rynków Rolnych. Na konferencji pojawiło się także kilku wystawców prezentujących swoje produkty regionalne, które można było w przerwie konferencji degustować. Wśród produktów regionalnych można było skosztować kiełbasy lisieckiej, kołacza jodłownickiego, serów pana Pławeckiego z Laskowej, chleba z Męciny, soków pana Maurera a także kilku innych produktów. (Więcej)

Święto Policji

dodano: 05.08.2010r.

Święto Policji

Dnia 27 lipca 2010 roku w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyły się Powiatowe obchody Święta Policji. Uroczystość rozpoczął insp. Ryszard Kozera Komendant Powiatowy Policji w Limanowej, witając wszystkich przybyłych gości. Uroczystym aktem spotkania było wręczenie odznaczeń dla policjantów oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne. Następnie glos zabrał Jan Puchała Starosta Limanowski, który wyraził słowa uznania dla policjantów. W dowód podziękowania obchodzący swoje święto dostali listy gratulacyjne i nagrody, na ręce komendanta przekazane zostały m.in. cztery laptopy. Jeden z laptopów wręczyła Urszula Nowogórska-Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego. W uroczystości wziął udział m.in. Mirosław Zygmunt - Dyrektor Biura Poselskiego Posła Bronisława Dutki, który przekazał drukarkę oraz listy gratulacyjne dla awansujących policjantów. Podczas obchodów Święta Policji obecni byli również przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, samorządów lokalnych, służb mundurowych oraz firm i instytucji powiatu limanowskiego.

XX-lecie Samorządu Terytorialnego w Sękowej

dodano: 06.07.2010r.

XX-lecie Samorządu Terytorialnego w Sękowej

3 lipca br. roku w Ośrodku Wczasowym w Wapiennem (gm. Sękowa) odbyło się uroczyste spotkanie z okazji XX-lecia Samorządu Terytorialnego. Za wieloletnią współpracę z Gminą Sękowa okolicznościowymi grawertonami wyróżnieni zostali między innymi;, Przewodniczący Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej poseł Bronisław Dutka , poseł Witold Kochan marszałek Urzędu Wojewódzkiego Leszek Zegzda, przewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego Urszula Nowogórska, dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Dróg Grzegorz Stech, starosta Mirosław Wędrychowicz, były wójt gminy Sękowa Piotr Zieliński, obecna pani wójt Małgorzata Małuch. (Więcej)

Wyróżnienia dla najlepszych uczniów

dodano: 25.06.2010r.

Wyróżnienia dla najlepszych uczniów

Już po raz kolejny odbyła się uroczystość podsumowująca udział uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych z terenu powiatu limanowskiego w konkursach wiedzy i umiejętności w roku szkolnym 2009/2010.
We wtorek 22 czerwca 123 laureatów i finalistów olimpiad odebrało nagrody i wyróżnienia. Młodzież i nauczyciele spotkali się w Limanowskim Domu Kultury. Dyplomy odebrali nie tylko uczniowie , ale również nauczyciele prowadzący i dyrektorzy szkół. (Więcej)
--> Lista nagrodzonych

XIII Festiwal Piosenki Dziecięcej 'Rozśpiewana Szkoła' -Szczawa 2010

dodano: 24.06.2010r.

XIII Festiwal Piosenki Dziecięcej "Rozśpiewana Szkoła" -Szczawa 2010

14 czerwca 2010 roku odbyły się przesłuchania uczestników XIII Festiwal Piosenki Dziecięcej "Rozśpiewana Szkoła". Festiwal otwarł Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szczawie - Przewodniczący Komisji Kultury Sportu i Turystyki Rady Powiatu Limanowskiego - Paweł Talar, a także przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego - Urszula Nowogórska, oraz dyrektor biura poselskiego posła Bronisława Dutki Mirosław Zygmunt, którzy życzyli wszystkim uczestnikom jak najlepszych występów. W role prowadzących wcielili się uczniowie naszego gimnazjum Katarzyna Hołyńska i Dawid Opyd. (Więcej)

IV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci 7-9 lat im. A. Siei

dodano: 11.06.2010r.

IV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci 7-9 lat im. A. Siei

W dniach 28-30.05.2010r., odbył się turniej im. Adama Siei rocznik 2001 i młodsi. Turniej jest cykliczną imprezą o charakterze międzynarodowym. W sobotę odbyły się spotkania w grupach eliminacyjnych, zaś w niedzielę rozegrano zawody decydujące o końcowej kolejności. W turnieju wystartowały 32 drużyny z całej Polski, w tym 6 zespołów z zagranicy ( Czechy, Słowacja, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Ukraina). (Więcej)
Zdjęcia z Turnieju

25-lecie Izby Rzemiosła i przedsiębiorczości w Nowym Sączu

dodano: 20.05.2010r.

25-lecie Izby Rzemiosła i przedsiębiorczości w Nowym Sączu

Dnia 15 maja 2010 roku w Hotelu Beskid w Nowym Sączu odbyła się uroczystość z okazji 25-lecia Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu. Gratulacje w imieniu województwa składał wicemarszałek Leszek Zegzda. Srebrny Jubileusz zgromadził rzemieślników zrzeszonych w sądeckiej Izbie wraz z rodzinami oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych organizacji rzemieślniczych z Bielska-Białej, Krakowa, Brzeska, Opola, Tarnowa. Byli także reprezentanci Izby Rzemieślniczej Mazowsza, Kurp i Podlasia. Obecni byli również posłowie Bronisław Dutka, Andrzej Czerwiński, Wiesław Janczyk, Witold Kochan i Arkadiusz Mularczyk oraz samorządowcy.

20-sta rocznica nadania im. Jana Pawła Krakowskiemu Specjalistycznemu Szpitalowi

dodano: 20.05.2010r.

20-sta rocznica nadania im. Jana Pawła Krakowskiemu Specjalistycznemu Szpitalowi

Dnia 13 maja 2010 roku odbyła się 20-sta rocznica nadania imienia Jana Pawła II Krakowskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem wszystkich zaproszonych Gości przez Dyrektora Szpitala. Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta o rychłą beatyfikację patrona szpitala Jana Pawła II. Po Mszy Św. odbyły się Wystąpienia Gości. Na uroczystości obecny był m.in. Bronisław Dutka Poseł na Sejm RP.

Poświęcenie Sztandaru w Gimnazjum w Kasinie Wielkiej

dodano: 20.05.2010r.

Poświęcenie Sztandaru w Gimnazjum w Kasinie Wielkiej

Dnia 8 maja 2010 roku odbyła się uroczystość poświęcenia Sztandaru Gimnazjum w Kasinie Wielkiej. Myślą przewodnią uroczystości było hasło "Przeżyj swe życie na czynieniu czegoś, co będzie trwało dłużej, niż samo życie niesione na skrzydłach miłości ".Uroczystości rozpoczęto mszą św. Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole, gdzie wójt Gminy Mszana Dolna Tadeusz Patalita odczytał Akt Nadania Sztandaru i wręczył go pani dyrektor Janinie Ziemianin. Przedstawiciele Rady Rodziców w ręce dyrektor szkoły przekazal ufundowany przez rodziców sztandar, który będzie symbolem tożsamości szkoły , jej chlubą oraz od tej pory będzie towarzyszył w doniosłych wydarzeniach patriotycznych, kościelnych i środowiskowych. Podczas uroczystości obecny był m.in. Bronisław Dutka poseł na Sejm RP.

Majówka w Łososinie Dolnej - Święto Kwitnących Sadów

dodano: 06.05.2010r.

Majówka w Łososinie Dolnej - Święto Kwitnących Sadów

W Łososinie Dolnej w długi weekend było można ciekawie i interesująco spędzić czas. Tradycyjna impreza , "Święto Kwitnących Sadów" odbyła się na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego w niedzielę 2 maja. To największe wydarzenie kulturalne w gminie.
Impreza była połączona z odbywającymi się w tym czasie lotami rekreacyjnymi, promocją z zakresu agroturystyki ,sadownictwa , kwiaciarstwa , prezentacjami dzieł twórców ludowych. Dostępne były stoiska gastronomiczne i atrakcje dla dzieci. Na uroczystości był obecny również Poseł na Sejm RP Bronisław Dutka.
(Więcej)

Finał XII Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej

dodano: 31.03.2010r.

Finał XII Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej

13 marca 2010 roku odbył się Finał XII Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej. W tym roku triumfowała drużyna "Turbacza" Mszana Dolna, której przedstawiciele zwyciężyli we wszystkich trzech kategoriach. I tak najlepszym zawodnikiem 2009 roku został Piotr Szynalik, najlepszym trenerem wybrany został Zbigniew Mamala, a działaczem Władysław Szczypka. (Więcej)

Spotkanie komisji parlamentów krajów Grupy Wyszehradzkiej w Krakowie

dodano: 03.03.2010r.

Spotkanie komisji parlamentów krajów Grupy Wyszehradzkiej w Krakowie

Posłowie i senatorowie państw Grupy Wyszehradzkiej, zajmujący się sprawami administracji, samorządu terytorialnego i rozwojem regionalnym po przeprowadzeniu debaty na wspólnym posiedzeniu w Krakowie w dniach 23-24 lutego 2010 r. oświadczają: Stymulowanie rozwoju regionalnego poprzez inwestycje infrastrukturalne, tworzenie warunków do powstania i ekspansji małych i średnich przedsiębiorstw oraz zwiększanie kapitału ludzkiego stanowi jeden z najważniejszych i najbardziej skutecznych instrumentów przezwyciężania kryzysu gospodarczego. (Więcej)

Otwarcie Młodzieżowego Centrum Kariery

dodano: 20.02.2010r.

Otwarcie Młodzieżowego Centrum Kariery

15 lutego 2010 roku w Mszanie Dolnej odbyło się uroczyste otwarcie Młodzieżowego Centrum Kariery powstałego w ramach ogólnopolskiego projektu pn. "OHP jako realizator usług rynku pracy", współfinansowanego ze środków Unii Europejskie w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Utworzenie MCK było także możliwe dzięki zawartemu porozumieniu miedzy Małopolską WK OHP a Starostwem Powiatowym w Limanowej. Była to także odpowiedź na potrzeby społeczne w zakresie poprawy startu zawodowego młodzieży. (Więcej)

Gala Laureatów i Wyróżnionych XI Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego 'Przyjaźni Środowisku'

dodano: 05.02.2010r.

Gala Laureatów i Wyróżnionych XI Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku"

Gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Ta impreza jest niezwykle ważna, gdyż jest okazją, aby podziękować osobom zaangażowanym w edukację ekologiczną - powiedział podczas uroczystego wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym w Kategorii Promotor Ekologii, które odbyło się w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Krzysztof Stanowski, podsekretarz stanu. (Więcej)

Uroczyste Spotkanie Świąteczno-Noworoczne poświęcone 100 letniej rocznicy I-go odśpiewania roty

dodano: 04.02.2010r.

Uroczyste Spotkanie Świąteczno-Noworoczne poświęcone 100 letniej rocznicy I-go odśpiewania roty

Dnia 30 stycznia 2010 roku w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa odbyło się Uroczyste Spotkanie Świąteczno- Noworoczne poświęcone 100 letniej rocznicy I-go odśpiewania Roty- Hymnu Polskiego Stronnictwa Ludowego. Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem Roty przez chór Akademicki Uniwersytetu Rolniczego, następnie trzech krakauerów: Mieczysław Czuma, Michał Kozioł i Leszek Mazan. (Więcej)

Opłatek strażacki Mszana Dolna

dodano: 18.01.2010r.

Opłatek strażacki Mszana Dolna

09 stycznia 2010 roku o godzinie 19.30 w Domu Strażaka w Mszanie Dolnej odbył się opłatek strażacki. Organizatorami spotkania byli: Marian Kasprzyk- naczelnik OSP Mszana Dolna oraz Stanisław Antosz- prezes OSP Mszana Dolna. Na spotkaniu obecny był Bronisław Dutka- poseł na Sejm RP.

Spotkanie noworoczne w Nowym Targu

dodano: 18.01.2010r.

Spotkanie noworoczne w Nowym Targu

09 stycznia 2010 roku o godz. 19.00 w restauracji "RUCZAJ" przy ul. Ludźmierskiej 32 w Nowym Targu odbyło się 20. Spotkanie Noworoczne. W trakcie spotkania głos zabrał Burmistrz Miasta - Marek Fryźlewicz. Po przemówieniu Burmistrza Toast Noworoczny wzniósł przewodniczący Rady Miasta- Lesław Mikołajski. (Więcej)

VIII przegląd kolędniczy dzieci i młodzieży gminy Mszana Dolna

dodano: 15.01.2010r.

VIII przegląd kolędniczy dzieci i młodzieży gminy Mszana Dolna

09 stycznia 2010 roku odbył się VIII Przegląd Kolędniczy Dzieci i Młodzieży Gminy Mszana Dolna. Uroczystość rozpoczęła się od przeglądu konkursowego grup kolędniczych, następnie odbył się koncert kapeli regionalnej "OLSZOWIANIE" , jak również wystąpiła schola "NADZIEJA" z Olszówki. W przeglądzie kolęd wziął udział poseł na Sejm RP Bronisław Dutka. (Więcej)

Opłatek rzemiosła diecezji tarnowskiej

dodano: 15.01.2010r.

Opłatek rzemiosła diecezji tarnowskiej

W dniu 09 stycznia 2010 roku o godz 14.30 w Sali Reprezentacyjnej Ratusza w Nowym Sączu odbył się opłatek Rzemiosła Diecezji Tarnowskiej pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks biskupa dr Andrzeja Jeża. Organizatorami spotkania byli: Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu. (Więcej)

II Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych

dodano: 29.12.2009r.

II Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych

15 grudnia 2009 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej odbył się drugi Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych. Występy uczestników oceniali: Jan Puchała Starosta Limanowski, Leszek Mordarski, Ptaszek Aneta ( nauczyciel z IV LO), Danuta Hutek ( nauczyciel z Zespołu Szkół Techniczno - Ogólnokształcących, a także Anna Pałka. (Więcej)

Gala Przedsiebiorczości Powiatu Limanowskiego

dodano: 01.12.2009r.

Gala Przedsiębiorczości Powiatu Limanowskiego

Piąta edycja Gali Przedsiebiorczości Powiatu Limanowskiego, organizowana przez Rade Przedsiebiorczości Powiatu Limanowskiego i Starostwo Powiatowe w Limanowej, miała miejsce 9 listopada br. Spotkanie odbyło sie w Restauracji "Foksal" w Mszanie Dolnej, tradycyjnie już przed Narodowym Dniem Niepodległości. (Więcej)

Podsumowanie półmetku VI Kadencji Sejmu RP

dodano: 29.10.2009r.

Podsumowanie półmetku VI Kadencji Sejmu RP

  (...)Spotkałem w tym czasie wielu wspaniałych ludzi, dzięki którym mogłem tę funkcję pełnić z pożytkiem dla Polski i regionu oraz wielu ludzi. Za to wszystkim bliższym i dalszym współpracownikom dziękuję.
   Ostatnie dwa lata daje mi szczególnie wiele satysfakcji. W Sejmie Rzeczpospolitej pełnię funkcję przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Sprawia to, że mam trochę więcej pracy w Warszawie, sporo spotkań w Polsce i za granicą, co powoduje, że trochę mniej jestem w biurach i okręgu wyborczym. W tych dwóch latach prowadziłem ponad 150 posiedzeń komisji w tym około 1/4 komisji połączonych. Z tego powodu nieco mniej występuje na Sali Sejmowej, w zasadzie tylko w imieniu Klubu, za to mam znacznie większy wpływ na treść ustaw w toku prac w komisjach i podkomisjach.
   Bardzo cenię sobie współpracę z innymi posłami okręgu 14 i mimo, że mam najdłuższy staż parlamentarny chętnie korzystam z ich wiedzy i nie szczędzę rad Koleżankom i Kolegom, zwłaszcza z "rzemiosła poselskiego".
(Więcej)

Konferencja prasowa

dodano: 28.10.2009r.

Konferencja prasowa

W dniu 26 października 2009 roku w Nowym Sączu odbyła się konferencja prasowa posła Bronisława Dutki podsumowująca półmetek VI Kadencji Sejmu RP. Poseł Dutka szczegółowo przedstawił zebranym sprawozdanie z półmetka kadencji. (Więcej)

Poseł Bronisław Dutka z wizytą na Litwie

dodano: 20.10.2009r.

Poseł Bronisław Dutka z wizytą na Litwie

13-15 października 2009 roku odbyła się w Wilnie (Litwa) konferencja "Samorząd Lokalny i Samorządy na Litwie, w 90. rocznice pierwszej ustawy o samorządzie lokalnym" organizowana przez: Komitet Administracji Państwowej i Samorządów Sejmu Republiki Litewskiej działaczy samorządu terytorialnego Litwy oraz litewskich i zagranicznych przedstawicieli środowiska naukowego zajmującego się tematyką samorządu lokalnego. (Więcej)

Festyn dobroczynny w Gorlicach

dodano: 24.09.2009r.

Festyn dobroczynny w Gorlicach

6 września na Stadionie OSiR w Gorlicach odbył się festyn dobroczynny na rzecz ciężko chorej Asi Gorzkowskiej. Podczas festynu główną atrakcją był mecz towarzyski rozegrany pomiędzy politykami a księżmi. (Więcej)

40-lecie DPS w Gorlicach

dodano: 19.09.2009r.

40-lecie DPS w Gorlicach

Obchody 40-lecia działalności Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach odbyły się dnia 3 września na terenie posesji tejże placówki. W uroczystościach udział wzięli duchowni, parlamentarzyści, władze samorządu powiatowego i gminnego, zaprzyjaźnione domy pomocy społecznej oraz inne jednostki i osoby współpracujące z Domem Pomocy na przestrzeni wielu lat. (Więcej)

Wicepremier na Sądecczyźnie

dodano: 19.09.2009r.

Wicepremier na Sądecczyźnie

Wicepremier Waldemar Pawlak gościł w tych dniach na Sądecczyźnie. Oprócz udziału w Forum Ekonomicznym i Forum Młodych złożył wizytę w Firmie WIŚNIOWSKI. (Więcej)

Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich

dodano: 20.07.2009r.

Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich

5 lipca w Gminie Limanowa już po raz jedenasty został zorganizowany Gminny Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich. W tym roku uroczystości zostały połączone z jubileuszem 60-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Męcinie. (Więcej)

Podstrefa inwestycyjna

dodano: 07.03.2009r.

Spotkanie z młodzieżą w ILO

Dnia 9 lutego 2009 roku z inicjatywy Pana Stanisława Szewczyka Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej odbyło się spotkanie, którego honorowym gościem był Poseł na Sejm RP Bronisław Dutka. (Więcej)

Podstrefa inwestycyjna

dodano: 19.02.2009r.

Podstrefa inwestycyjna

Dnia 6 lutego 2009 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Limanowej miało miejsce spotkanie w sprawie utworzenia podstrefy inwestycyjnej w Limanowej Sowlinach, przebiegało ono pod honorowym patronatem Wicestarosty Limanowskiego Franciszka Dziedzina.W spotkaniu udział wzięli m.in. Poseł na Sejm RP Bronisław Dutka. (Więcej)

Konferencja samorządowa

dodano: 14.02.2009r.

II Forum Europejskie Szkół Średnich Ziemi Limanowskiej

Dnia 21 stycznia 2009 roku odbył się finał II Forum Europejskiego Szkół Średnich Ziemi Limanowskiej. Na dwa miesiące przed finałem we wszystkich szkołach biorących udział w forum, odbyły się prelekcje, podczas których młodzież została zapoznana z regulaminem konkursu, a także wysłuchała wykładu dotyczącego Unii Europejskiej. (Więcej)

Konferencja samorządowa

dodano: 14.02.2009r.

10-lecie Powiatu Limanowskiego

"Przekazuję pod Waszą straż i opiekę najcenniejszy symbol powiatu. Strzeżcie go jak prawdziwego skarbu" - powiedział Starosta Limanowski Jan Puchała podczas przekazania sztandaru. Sztandar Powiatu Limanowskiego został poświęcony i przekazany pocztowi sztandarowemu podczas uroczystości 10 lat istnienia Powiatu Limanowskiego, które odbyły się w dniu 19 stycznia br. w Limanowej. (Więcej)

Konferencja samorządowa

dodano: 07.02.2009r.

XVI Miedzyszkolny Turniej Szachowy Szkół

Zorganizowany po raz szesnasty - Międzyszkolny Turniej Szachowy młodzieży szkół średnich powiatu limanowskiego w Świetlicy ZS Nr 1 im. J.Piłsudskiego w Limanowej otworzył Wicestarosta powiatu - Franciszek Dziedzina, w obecności : Przewodniczącego Rady Powiatu - mgr Jacentego Musiała, Dyrektora MOSPL - mgr Pawła Pięty, Dyrektora Biura Poselskiego Posła Bronisława Dutki - Mirosława Zygmunta (Więcej)

Orły Agrobiznesu

dodano: 07.02.2009r.

Orły Agrobiznesu

16 grudnia 2008 roku w Pałacu Szustra w Warszawie Wicemarszałek Sejmu RP Jarosław Kalinowski wręczył statuetki "Orzeł Agrobiznesu" firmom z branży rolno-spożywczej i jej otoczenia, które odniosły sukces rynkowy w ostatnim okresie. Od 5 lat najlepsze rodzinne firmy z branży rolno-spożywczej wyróżnione są tymi prestiżowymi nagrodami. (Więcej)

Konferencja samorządowa

dodano: 25.11.2008r.

Konferencja poświęcona rocznicy podpisania Konwencji Praw Dziecka

24 listopada 2008 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej odbyła się konferencja poświęcona rocznicy podpisania Konwencji Praw Dziecka. Na zaproszenie Dyrektora Szkoły Eugeniusza Bogacza oraz szkolnego Klubu Europejskiego, którego opiekunem jest Pani Joanna Fiejtek w konferencji uczestniczył poseł Bronisław Dutka. (Więcej)

Konferencja samorządowa

dodano: 25.11.2008r.

Gala Przedsiębiorczości Powiatu Limanowskiego

IV edycja Gali Przedsiębiorczości Powiatu Limanowskiego, organizowana przez Radę Przedsiębiorczości Powiatu Limanowskiego i Starostwo Powiatowe, miała miejsce w dniu 10 listopada br. Odbyła się w wyjątkowym czasie, bo w przeddzień 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz pierwszy spotkanie odbyło się poza Limanową, w sali bankietowej Centrum Turystycznego Ziemi Szczyrzyckiej. (Więcej)

Konferencja samorządowa

dodano: 21.11.2008r.

Konferencja samorządowa

W dniu 17 listopada 2008 roku z inicjatywy Bronisława Dutki Przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej w Sali Kolumnowej Sejmu odbyła się konferencja samorządowa pod honorowym patronatem Wicemarszałka Sejmu Jarosława Kalinowskiego. (Więcej)

PSL

dodano: 21.11.2008r.

Narada w sprawie działań na rzecz rolnictwa i rozwoju wsi

8 października br. Polskie Stronnictwo Ludowe zorganizowało naradę poświęconą najważniejszym zadaniom i przyszłości polskiego rolnictwa. W spotkaniu uczestniczyli: wicepremier, Waldemar Pawlak, wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski, posłowie: Ewa Kierzkowska, Stanisław Kalemba, Mirosław Maliszewski, minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki. (Więcej)

Dzień Seniora

dodano: 21.11.2008r.

Dzień Seniora

Jak co roku, w czwartek 25 września Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Limanowej zorganizował z okazji Dnia Seniora spotkanie integracyjne naszych członków z Kół Terenowych z gmin powiatu limanowskiego. Spotkanie odbyło się w Ośrodku Wypoczynkowym "Pod Ostrą" w Starej Wsi. (Więcej)

100-lecie Roty

dodano: 02.07.2008r.

Wielopokoleniowe Święto Szkoły

20 maja bieżącego roku w Zespole Szkół w Męcinie odbyła się niezwykła uroczystość, która była połączeniem dwóch wydarzeń: Dnia Szkoły (2 rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II) oraz Festynu Dobroczynnego pod hasłem "Nie zamykaj oczu, podaj dłoń". Ten Festyn Dobroczynny stał się głównym elementem realizowanego w naszej szkole małopolskiego projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia", którego animatorem jest Szkolne Kolo "Caritas". (Więcej)

100-lecie Roty

dodano: 19.06.2008r.

"ROZŚPIEWANA SZKOŁA" w Szczawie po raz jedenasty

Już po raz jedenasty Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczawie gościła rozśpiewane dzieci gminy Kamienica na Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewana Szkoła – Szczawa 2008”. Jak co roku uczestnicy licznie przybyli, a publiczność nie zawiodła. Atmosfera była gorąca, a brawom nie było końca. Mali artyści pięknie wystąpili, co sprawiło jury nie lada kłopot . W czasie długich obrad jury sceną zawładnęły zespoły taneczne i muzykujący uczeń. Uczestnicy zostali także zaproszeni na gorący posiłek do szkolnej stołówki. (Więcej)

100-lecie Roty

dodano: 05.06.2008r.

100-lecie Roty i Święto Patrona ZSS Nr 1 w Limanowej

Rota po raz pierwszy została opublikowana w 1908 roku w czasopiśmie "Przodownicy". Powstała ona pod wpływem oburzenia prześladowaniami polskości w zaborze pruskim. Jest hymnem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dnia 21 maja 2008 roku w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej, świętowano 100. Rocznicę napisania Roty przez Patronkę Szkoły- Marię Konopnicką. (Więcej)

III Zjazd Powiatowy PSL w Limanowej

dodano: 03.04.2008r.

III Zjazd Powiatowy PSL w Limanowej

Dnia 31 marca 2008 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Limanowej odbył się III Powiatowy Zjazd Delegatów PSL. W spotkaniu tym uczestniczyli: Posłowie PSL: Wiesław Woda Prezes Zarządu Wojewódzkiego, Bronisław Dutka Prezes Powiatowego Zarządu w Limanowej, delegaci Powiatowi PSL oraz zaproszeni goście. (Więcej)

Wizyta parlamentarna w Słowacji

dodano: 06.03.2008r.

Wizyta parlamentarna w Słowacji

W dniach 25-27 lutego 2008 roku delegacja Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej z jej przewodniczącym Bronisławem Dutką na czele przebywała z oficjalną wizytą w Republice Słowackiej. (Więcej)

Święto Chleba

dodano: 28.02.2008r.

Prezentacja dorobku kulturalnego Gminy Limanowa

26 lutego 2008 roku w Zespole Szkół w Starej Wsi II odbyła się Prezentacja Dorobku Kulturalnego Gminy Limanowa. Uroczystość odbyła się w ramach "Dni otwartych" Laureatów i Finalistów Konkursu "Samorządowy Lider Zarządzania" w 2007 r. (Więcej)

Święto Chleba

dodano: 28.02.2008r.

Wizyta Wicepremiera, Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka w Limanowej

Na konferencji organizowanej przez Radę Przedsiębiorczości Powiatu Limanowskiego, Posła na Sejm RP Bronisława Dutki oraz Starostwo Powiatowe w Limanowej, omówione zostały problemy rozwoju przedsiębiorczości w kontekście planowanych działań rządu. (Więcej)

Święto Chleba

dodano: 13.02.2008r.

Złote Gody 2008

W dniu 5 lutego br. w Urzędzie Gminy Limanowa odbyła się niecodzienna uroczystość wręczenia "Medali za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznane przez Prezydenta RP dla 10 par małżeńskich z Gminy Limanowa. (Więcej)

Święto Chleba

dodano: 12.02.2008r.

Komisje sejmowe

Zgodnie z Regulaminem Sejmu komisje sejmowe są organami powołanymi do: rozpatrywania i przygotowywania spraw stanowiących przedmiot prac Sejmu, wyrażania opinii w sprawach przekazanych pod ich obrady przez Sejm, Marszałka Sejmu lub Prezydium Sejmu. (Więcej)

koniczynka

Święto Chleba

dodano: 25.09.2007r.

Święto Chleba

Już po raz czwarty w Limanowej zorganizowane zostało Święto Chleba. Organizatorami święta byli: Janusz Wójs oraz Kazimierz Dziadom. Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Bazylice w Limanowej, która odprawiona została w intencji rzemieślników i przedsiębiorców z terenu powiatu limanowskiego. (Więcej)

Agropromocja

dodano: 25.09.2007r.


Tradycyjnie na początku września Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował w Nawojowej Międzynarodową Wystawę Rolniczą Agropromocja. Jest to największa impreza promocyjna-handlowa w Małopolsce i jednocześnie jedno z największych i najważniejszych przedsięwzięć realizowanych przez MODR. (Więcej)

PSL

dodano: 05.06.2007r.

Rozdanie nagród im. Władysława Orkana - Poręba wielka

Już po raz szósty Instytut Władysława Orkana przyznał nagrody, którym patronuje ten wybitny pisarz i twórca idei regionalizmu. W skład kapituły przyznającej nagrodę im. Władysława Orkana wchodzą: prof. dr hab. Bolesław Faron (Akademia Pedagogiczna w Krakowie)- przewodniczący, oraz członkowie: Jarosław Kalinowski (wicemarszałek Sejmu RP), Bronisław Dutka (poseł na Sejm RP), Witold Grzybowski (Krakowska Fundacja Kultury) i inni ... (Więcej)

PSL

dodano: 20.04.2007r.

Turystyka szansą rozwoju

Turystyka obecnie uznawana jest za jedną z najbardziej rozwijających się dziedzin gospodarki w wielu krajach. Stanowi ona istotny czynnik rozwoju gospodarczego regionów czy miejscowości. Jej szczególne znaczenie wynika również z faktu, iż oprócz rynku turystycznego aktywizuje wiele innych sektorów gospodarki. (Więcej)

PSL

dodano: 10.04.2007r.

Kredyty preferencyjne w rolnictwie

Kredyty na zakup rzeczowych środków do produkcji rolnej
Ze środków budżetu państwa mogą być udzielane dopłaty do oprocentowania kredytów zaciąganych przez krajowe podmioty gospodarcze prowadzące produkcję rolniczą; za okres nie dłuższy niż 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy kredytowej. (Więcej)

Zobacz także: Strona Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

PSL

dodano: 10.04.2007r.

EUROKONSTYTUCJA: REAKTYWACJA

W 2004 roku szefowie rządów i państw Unii Europejskiej podpisali traktat konstytucyjny. Rok później zdecydowane, spektakularne NIE dla tego tekstu wyraziły poprzez referenda społeczeństwa Francji i Holandii. Efektem tego projekt eurokonstytucji - uznawany za najpoważniejszy akt prawny - określony został aktem martwym i legł głęboko w szufladzie. Struktury europejskiej Wspólnoty dopadł kryzys, niemoc polityczno-decyzyjna i ogólny marazm prawno-instytucjonalny. (Więcej)

PSL

dodano: 10.04.2007r.

Kredyt hipoteczny z dopłatą

Dla kogo:
Ustawa o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania stanowi, że osobami ubiegającymi się o kredyt mogą być: małżeństwa, lub osoby samotnie wychowujące dzieci (niepełnoletnie, pobierające zasiłek pielęgnacyjny, lub studiujące do 25 roku życia) lecz nie posiadające dotychczas własnego mieszkania czy domu. Z ustawy nie mogą skorzystać rodziny wynajmujące mieszkania lub domy, lub posiadające prawo do spółdzielczego mieszkania/domu, chyba że zrzekną się tego prawa i wyprowadzą najpóźniej 6 miesięcy po uzyskaniu aktu notarialnego do nowego mieszkania/domu. (Więcej)

PSL

dodano: 10.04.2007r.

Będzie zalew w Młynnem?

Szeroka i płaska dolina Łososiny w Młynnem zamknięta wąskim przełomem stwarza korzystne warunki dla budowy zbiornika. Dlatego tez już od prawie kilkudziesięciu lat pojawiają się informacje i opracowania na ten temat. Niestety brak decyzji w sprawie budowy bardzo niekorzystnie wpływa na rozwój Młynnego, gdyż na dużej części tego sołectwa brak jest możliwości budowy. (Więcej)

PSL

dodano: 20.02.2007r.

Budowa i realizacja linii kolejowych w korytarzu Kraków - Muszyna - Zakopane

12 lutego br. w restauracji "Siwy Brzeg"", odbyło się spotkanie dotyczące kolejnictwa w Małopolsce. W spotkaniu tym uczestniczyli m.in. posłowie: Bronisław Dutka, Anna Paluch, Edward Ciągło, senator Stanisław Kogut, przedstawiciele Sejmiku Województwa Małopolskiego: Wicemarszałek Województwa Wojciech Bosak, radni sejmiku: Urszula Nowogórska i Grzegorz Biedroń oraz przedstawiciele PKP (Więcej)

PSL

dodano: 15.02.2007r.

Rozwój regionu poprzez rozwój przedsiębiorczości

12 lutego br odbyło się spotkanie zorganizowane przez Starostę Powiatu Limanowskiego Jana Puchałę oraz Prezesa Rady Przedsiębiorczości Powiatu Limanowskiego Stanisława Gągałę. W spotkaniu uczestniczyli przedsiębiorcy zrzeszeni w Radzie Przedsiębiorczości, samorządowcy powiatu limanowskiego oraz parlamentarzyści, radni Sejmiku Województwa Małopolskiego, przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Witold Śmiałek. (Więcej)

PSL

dodano: 15.02.2007r.

Spotkanie liderów

Małopolscy sołtysi zrzeszeni w kole powiatowym w Gorlicach, spotkali się z parlamentarzystami i przedstawicielami władz samorządowych. Na noworoczne spotkanie liderów środowiska wiejskiego, przybyli także pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z Krakowa i Gorlic. (Więcej)

PSL

dodano: 14.02.2007r.

Turniej szachowy 2007

W Zespole Szkół nr 1 w Limanowej odbyły się rozgrywki XIV Powiatowego Międzyszkolnego Turnieju Szachowego uczniów szkół średnich. Podobnie jak w poprzednich latach honorowym patronatem imprezę objął poseł Bronisław Dutka. W turnieju udział wzięło 68 zawodników. (Więcej)

PSL

dodano: 14.02.2007r.

Pożegnaliśmy 2006 rok

Niezwykły dla Gold Dropu 2006 rok odszedł do historii, a jego podsumowanie odbyło się w 19 grudnia 2006. Pachnąca choinka, kolędy, miła atmosfera oraz życzenia by nadchodzący rok był lepszy - to już stałe elementy naszych spotkań świąteczno - noworocznych. (Więcej)

koniczynka

PSL

dodano: 29.12.2006r.

Na jakie wsparcie w nabyciu własnego mieszkania mogą liczyć obywatele IV RP?

W dniu 13 lipca 2006 r. Sejm uchwalił ustawę o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. Ustawa przewiduje zwrot 50% odsetek od kredytów hipotecznych, zaciąganych przez rodziny na zakup mieszkania lub domu jednorodzinnego (nie dotyczy kredytów walutowych).

PSL

dodano: 28.12.2006r.

Sądy 24-godzinne

Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację kodeksu karnego, wprowadzającą tzw. sądy 24-godzinne czyli przyśpieszony tryb sądzenia np. sprawców wybryków chuligańskich. Prezydent zaznaczył, że ustawa ta daje nowe narzędzia do walki z przestępczością, a zwłaszcza z wybrykami chuligańskimi. "Nie są to najcięższe zbrodnie, ale czyny, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa społeczeństwa"

PSL

dodano: 28.12.2006r.

Ile partie mają radnych?

Spośród partii politycznych, najwięcej radnych w kraju ma PSL - 4840. PiS ma 4491 radnych, PO - 2749, koalicja Lewica i Demokraci - 1891, Samoobrona - 1116, LPR - 314, a Krajowa Partia Emerytów i Rencistów - 7 - podała PKW.

PSL

dodano: 24.10.2006r.

Kandydaci na radnych do Sejmiku Wojewódzkiego

Publikujemy nazwiska kandydatów PSL na radnych do Sejmiku Województwa Małopolskiego w wyborach zarządzonych na dzień 12 listopada 2006 r.
Oto kandydaci do Sejmiku Wojewódzkiego wg okręgów:

Okręg nr 6:

1. NOWOGÓRSKA URSZULA TERESA
2. BARAN GRZEGORZ
3. NALEPKA JERZY ANDRZEJ
4. HAJDUGA MIECZYSŁAW
5. KUCHARSKI TOMASZ SEWERYN
6. GARWOL PIOTR
7. ZAROTYŃSKA HALINA BARBARA
8. DZIADZIO EUGENIUSZ
9. GROMALA TOMASZ JAN
10. FIUT MARIUSZ
11. SZCZERBICKA ANETA BOŻENA
12. SKIBA ANTONI JAN

PSL

dodano: 25.09.2006r.

Unia kłóci się o pięć godzin pracy

Jeśli do 7 listopada rządy państw UE nie dogadają się w sprawie nowelizacji dyrektywy o czasie pracy, to Komisja Europejska złoży skargę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości - ostrzega fiński rząd.

PSL

dodano: 21.09.2006r.

Co się dzieje w polityce ?!

Ostatnie burzliwe wydarzenia w polskiej polityce coraz wyraźniej świadczą o tym, że PiS nie przebiera w środkach by swoją władzę rozszerzyć i wzmocnić. Robi to wszędzie i bez żadnych skrupułów. Stanowiska państwowe stają się "własnością" PiS, niezależnie od kompetencji osób które je obsadzają.

PSL

II Turniej Miast i Gmin Sądecczyzny i Ziemi Limanowskiej

Ekipa gminy Limanowa triumfowała w rozegranym w dniu 26 sierpnia br. II Turnieju Miast i Gmin Sądecczyzny i Ziemi Limanowskiej. Jak mocna jest to gmina okazało się gdy Jacenty Musiał - dyrektor odpowiedzialny w Urzędzie Gminy za promocję, podjął wyzwanie czołowego polskiego strongmana Tomasza Kowala i odbył "spacer farmera" czyli przeniósł walizy, ważące ponad 100 kg każda.

PSL

WSPANIAŁY JUBILEUSZ W MAKOWICY

W dniu 8 lipca br. w Makowicy - jednej z mniejszych wsi Gminy Limanowa odbyła się wspaniała uroczystość 50-lecia Koła Gospodyń Wiejskich z tej miejscowości.
Na uroczystość przybyli mieszkańcy Makowicy i okolic oraz dużo zaproszonych gości m.in. Poseł na Sejm RP - Bronisław Dutka.

PSL

Prezentacja Gminy Limanowa i Gminy Oravska Poruba na Limanowskim Rynku

Tradycją jest, że od 10 lat co roku Urząd Gminy oraz Gminny Zespół Użyteczności Publicznej w Limanowej organizują "Prezentację Gminy Limanowa na Limanowskim Rynku".
W tym roku uroczystość będzie miała charakter międzynarodowy, dzięki środkom pozyskanym z Euroregionu Tatry.

PSL

Muzyka Ziemi Limanowskiej

"...Poznaj życie swych dziadów - ich pragnienia, całą barwną, bogatą tradycje.
...Tradycja jest Twoją godnością. Twoją dumą. Twoim szlachectwem.
Dbaj o zachowanie spuścizny Twych Ojców: rodzimej sztuki, rodzimej kultury."

Te jakże wymowne wskazania Władysława Orkana stały się mottem dla Pana Ludwika i Leszka Mordarskiego w opracowywaniu książki "Muzyka Ziemi Limanowskiej".

PSL

Bitwa Warszawska 15 sierpnia 1920 r.

Święto Wojska Polskiego ma upamiętniać największe zwycięstwo oręża polskiego w XX wieku i jedno z największych w całej naszej historii. 15 sierpnia 1920 roku Wojsko Polskie ruszyło do uderzenia na Armię Czerwoną, już wtedy najpotężniejszą, najliczniejszą i najbardziej nieludzką armię świata. Jej dywizje pewne były już pokonania Polaków, zdobycia Warszawy oraz dalszego marszu na Berlin, Paryż i inne stolice Europy, według strategicznych planów podboju i dyrektyw rządu Rosji Sowieckiej.

PSL

Otwarcie Letniego Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej Paproć 2006

Paproć to góra położona w gminie Limanowa na wysokości 645 m. n. p. m., która co roku odgrywa coraz to większe znaczenie. Powstał tu okazały Krzyż oraz Kaplica Matki Boskiej Bolesnej Królowej Beskidu, gdzie turyści oraz mieszkańcy Koszar, Łososiny Górnej, Piekiełka, Tymbarku i innych miejscowości co roku w ostatnią niedzielę czerwca o godz. 15.00 gromadzą się na mszy świętej. Setki turystów ze szczytu tej góry podziwia przepiękną panoramę Beskidów i Gorców.

PSL

15 lat minęło

W dniach 10 - 11 czerwca br. firma Gold Drop świętowała jubileusz XV-lecia istnienia. Uroczystości były porzedzone Walne Zgromadzenie Wspólników dniu 8 czerwca, a w dniu następnym zjazd Przedstawicieli Handlowych z Polski i zagranicy.

PSL

Poseł Dutka sprawozdawcą

By wywiązać się ze zobowiązań akcesyjnych, Polska musiała dokonać zmian w ustawie o rezerwach państwowych oraz zapasach obowiązkowych paliw. Nad rządowym projektem ustawy o zmianie w/w ustawy pracowała Komisja Gospodarki, której stanowisko przedstawił poseł Bronisław Dutka na 103 posiedzeniu Sejmu RP.

PSL

Szpital zdobył pieniądze z budżetu państwa

Limanowski Szpital Powiatowy uzyskał ustawową pożyczkę. Niebawem zdecydowana część należnych pieniędzy z tytułu "203" znajdzie się w portfelach i na kontach pracowników Szpitala.

PSL

Pomoc materialna dla studentów

1.Podstawowe akty prawne określające funkcjonowanie pomocy materialnej dla studentów.
2.Osoby uprawnione do ubiegania się o świadczenia pomocy materialnej dla studentów.
3.Formy pomocy.
4.Finansowanie pomocy materialnej dla studentów.
5.Stypendia i zapomogi, również te przyznawane przez ministra, wypłacane są przez uczelnię.
Wszystko to znajdziesz tu:

PSL

Trasa Nowy Sącz - Chabówka

Linia Nowy Sącz Chabówka będąca Fragmentem jednej z największych kolejowych inwestycji na terenie monarchii austro-węgierskiej. Galicyjskiej Kolei Transwersalnej o całkowitej długości 556 km, oprócz znaczenia strategicznego, miała duże znaczenie gospodarcze.

PSL

Obchody Święta Niepodległości

Historia Polski należy do jednej z najbardziej burzliwych w Europie. Odzyskanie niepodległości to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie w dziejach Polski XX wieku. W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości na terenie Powiatu Limanowskiego, odbyły się uroczystości upamiętniające wydarzenia sprzed 86 lat.

PSL

Poezja i Pieśń Patriotyczno wciąż żywa

Propagowanie wśród dzieci i młodzieży historii i pielęgnowanie uczuć patriotycznych nie jest łatwym zadaniem. Jednak jest koniecznością a wręcz naszym obowiązkiem, gdyż: "Narody tracąc pamięć tracą życie!". Tym większy podziw i uznanie dla organizatorów konkursów jak np.: "Poezji i Pieśni Patriotycznej".

PSL

Powiatowy Dzień Seniora Ruchu Ludowego Powiatu Limanowskiego

W dniu 24 stycznia 2004 roku ponad 170 zasłużonych działaczy ruchu ludowego powiatu limanowskiego zostało uhonorowanych dyplomami na zorganizowanym przez Zarząd Powiatowy PSL w Limanowej Powiatowym Dniu Seniora.

PSL

Obrona Spółdzielczości Mleczarskiej

W dniu 3 grudnia 2003 roku poseł Bronisław Dutka w porozumieniu ze Starostą Powiatu Limanowskiego Panem Romanem Duchnikiem zorganizował spotkanie poświęcone sytuacji mleczarstwa w powiecie limanowskim. Temat ze wszech miar aktualny i gorący w naszym powiecie.

PSL

Półmetek już za nami ...

W dniu 21 października 2003 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa poseł Bronisław Dutka podsumował dwa lata swojej pracy parlamentarnej.

PSL

Złota kropla z Małopolski

Modernizacja i unowocześnienie gospodarki środowiskowej firmy zostało nagrodzone 24 listopada 2003 roku przez TUV Rheintamel /Zetom Polska Sp. z o.o. Certyfikatami ISO 9001:2000 i ISO 14001.

PSL

Nowe "Legiony" Józefa Piłsudzkiego

W dniu 12 listopada br. Zespół Szkół Nr 1 w Limanowej otrzymał imię Józefa Piłsudskiego. Uroczystość ta została połączona z jubileuszem 40-lecia placówki oraz poświęceniem nowego sztandaru.

PSL

AGH w Limanowej

Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH, mieszczący się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II, 10 listopada, oficjalnie zainaugurował nowy rok akademicki 2003/2004.

PSL

II Powiatowy zjazd delegatów PSL

W dniu 9 listopada 2003 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Limanowej odbył się II Powiatowy Zjazd Delegatów PSL. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter, uczestniczyło w niej 10 pocztów sztandarowych.

koniczynka
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com