Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

See other templatesSee other templates

Bronisław Dutka - Dyrektor MODR

     Urodziłem się 15 sierpnia 1957 roku w Pisarzowej (koło Limanowej) w Małopolsce; jestem żonaty, mam czterech dorosłych synów i sześcioro wnucząt, mieszkam w Pisarzowej od urodzenia do dzisiaj.

     Jestem absolwentem Akademii Rolniczej w Krakowie którą ukończyłem w 1983r.na Wydziale Ogólnorolnym ze specjalnością Ekonomika i organizacja Rolnictwa, wcześniej ukończyłem Technikum Hodowlane w Nawojowej i Podstawówkę w Pisarzowej.

     Pracę rozpocząłem w Nowosądeckim Ośrodku Postępu Rolniczego jako doradca a później jako kierownik zespołu doradców w Limanowej. Od 1989 roku pracowałem w samorządzie Miasta i Gminy Limanowa, jako Naczelnik, a później Burmistrz. W latach 1992-2001 byłem Wójtem Gminy Limanowa.

     W 1991r.pierwszy raz zostałem posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ,później byłem jeszcze trzykrotnie wybierany posłem ,w IV, V i VI kadencji, ostatnie 10 lat pełniłem tą Funkcję zawodowo.W sejmie zajmowałem się sprawami Samorządu Polityki Regionalnej, Gospodarki i Edukacji, w VI kadencji byłem przewodniczącym komisji ST i PR, a w kadencjach V i VI przewodniczącym grupy Polsko Koreańskiej, Pracowałem też w Zgromadzeniu Parlamentarnym NATO.

     Od 2011r. jestem Dyrektorem Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, który zajmuje się problematyką   Rozwoju Obszarów Wiejskich w całej Małopolsce i zatrudnia ponad 260 doradców i specjalistów ds. rolnictwa, przedsiębiorczości, wiejskiego gospodarstwa domowego, ekologii i innych.

Moje autorytety: Wincenty Witos mąż stanu, autor 'Listów' i 'Dzieła', Aleksander Bocheński, historyk, autor m.in. książki: "Dzieje głupoty w Polsce".

Kontakty zagraniczne o charakterze zawodowym: jako wójt Limanowej utrzymywałem stały kontakt z gminami w Niemczech: Greinet i Lagesheim, w Szwajcarii: Bazylea oraz na Słowacji: Oravska Poruba. Jako poseł poznałem systemy gospodarcze i społeczne innych państw zarówno w Unii Europejskiej jak i rozwiniętych państw Azji Wschodniej i Ameryki Północnej.

     Jestem członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego od 1987r. wcześniej nie należałem do żadnej partii politycznej, od 1992r. jestem członkiem OSP a od 1996 członkiem PZŁ.

Osiągnięcia w działalności publicznej: wkład w rozwój infrastruktury miasta i gminy Limanowa, zwłaszcza w zakresie rozbudowy szkół, dróg, kanalizacji i oczyszczalni ścieków, powszechna telefonizacja gminy (1997), wkład w rozwój działalności środowiskowych organizacji społecznych, m.in. Koła Gospodyń Wiejskich; jako wójt gminy Limanowa dwukrotnie odznaczony statuetką 'Cyrenejczyka', przyznawaną przez kapitułę pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego ks. dr. Wiktora Skworca za pomoc Duszpasterstwu Niepełnosprawnych Ruchowo Diecezji Tarnowskiej oraz pomoc Katolickiemu Stowarzyszeniu 'Cyrenejczyk'; wyróżnienie gminy Limanowa nagrodą 'Srebrnego Talara' w kategorii 'Najprężniej działająca gmina' przyznawaną przez Sądecko-Podhalańską Izbę Gospodarczą w Nowym Sączu 'za wszechstronny rozwój gminy' uwieńczony sukcesami w wielu dziedzinach (1999); zdobycie przez gminę Limanowa I miejsca w konkursie na gminę najskuteczniej i najszybciej usuwającą skutki powodzi (1999); awans gminy Limanowa do 'Złotej setki gmin' osiągających największy wskaźnik inwestowania w przeliczeniu na jednego mieszkańca (1997). „Człowiek Roku” ‘’Gazety Krakowskiej ‘’ 1997r.’’Medal za Rozwój Gmin wiejskich’’ przyznany przez Związek Gmin Wiejskich RP. Odznaczenia: Złota Odznaka Związku Nauczycielstwa Polskiego (1994), Złoty Medal 'Za Zasługi dla Pożarnictwa' (1994), Brązowy Medal 'W Uznaniu Zasług dla Obronności Kraju' (2000).

Lubię długie spacery, żeglowanie i dziką przyrodę

Maksyma życiowa: Być aktywnym.


Adres do korespondencji: ul. M.B. Bolesnej 18A, 34-600 Limanowa, tel./faks 018 541 21 42

Najważniejsze

1. Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, który zajmuje się problematyką Rozwoju Obszarów Wiejskich (od 2011 r.)

2. Sejm RP - poseł zawodowy (I, IV, V i VI kadencji).

3. Wójt Gminy Limanowa (1992-2001)

4. Nowosądecki Ośrodek Postępu Rolniczego (1983-89)

5. Członek PSL, OSP i PZŁ

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com